Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

David Koller, Mike Spirit, kapela Nebe. Hvězdný program Slavností Jihu přilákal davy lidí

  • Ostrava-Jih,

Uplynulý víkend na Jihu Ostravy patřil už tradičním Slavnostem Jihu. Uskutečnily se na bývalém fotbalovém stadionu u letního aquaparku a nabídly bohatý kulturní program.

David Koller, Rybičky 48, Rock N Roll band Marcela Woodmana, nebo kapela Nebe. Tak zvučná jména a populární kapely vystoupily na tradičních slavnostech Jihu. K tomu spousta atrakcí a krásné počasí. Výsledkem jsou tisíce spokojených návštěvníků.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Vyšlo počasí, je to úplně super. Lidí dorazilo hodně, baví se. Zábava je myslím dobrá, program je taky dobrý, takže doufám, že si to všichni užijí.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Já jsem rád, že i letos dorazili lidé na naše slavnosti Jihu, že se dobře baví. Letošní koncept je trošku jiný. V podstatě po vstupném už mají rodiny s dětmi všechno zdarma. Je tady hodně nové zábavy. Samozřejmě budeme rádi za zpětnou vazbu, aby jsme věděli, jestli je to dobrý trend a jestli to tak udělat i příští rok a máme tady řadu nových věcí.”

Jednou z nich byla soutěž o nejpálivějšího Jižana, která probíhala na malém pódiu. Soutěžící pojídali čili papričky, které byly kolo od kola pálivější.

Jeden ze soutěžících: “Šílené, ale hlavně ten džus Já jsem ho špatně polkl. Proto jsem to musel ukončit, protože on mi vletěl do nosu a mě to začalo pálit tu. Kdybych ho nespolkl špatně, tak bych pokračoval dál.“

Rodiny s dětmi měly největší radost ze zábavných atrakcí, kterých tady byla spousta. Mimo jiné vzdušné terče, dřevěné stolní hry, světelná hra a pro nejmenší například skákací hrad. Nejoblíbenější byla stometrová překážková dráha Maad Bounce.

Dospělé pak nejvíce lákaly koncerty, které si tak užili nejen oni, ale i vystupující.

Petr Harazin, zpěvák kapely Nebe: “Nádherná akce. Strašně jsem překvapený, kolik bylo lidí. Jsem takový jakože mi došly slova, protože, když jsme měli zvukovou zkoušku, tak tam bylo asi 5 lidí a nakonec jich bylo strašně moc, takže jsme za to strašně moc rádi a děkujeme za pozvání. Hrozně se nám vždycky v Ostravě hraje moc dobře, a tady to vidíte, teďka za mnou, super publikum, takže super akce.”
Marcel Woodman, Rock N Roll band Marcela Woodmana: “Těšíme se, moc se těšíme. Zahrajeme samé veselé písničky optimistické.”
Anketa: návštěvníci slavností: “Je to super tady. Hlavně se těším na Rock and roll band Marcela Woodmana a jinak stánky jsou perfektní, lidi jsou super.”
“Už nám tady spinkají miminka, takže je to fajn. Užíváme si to, je to super.”
“Líbí se mi tady, atmosféra je dobrá. Večer teprve začíná, tak uvidíme později.”
“Já jsem tu jako doprovod své dcery, takže moc se mi tady líbí. Moc jsem toho ještě neviděla, ale zatím se mi tu líbí. Je to hezké.”

Dvoudenní Slavnosti Jihu v neděli večer ukončil koncert Davida Kollera.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy