Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závody motorek a kaskadérské kousky. Road Cirkus v Ostravě-Jihu nabídl spoustu novinek

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu opět burácely silné stroje. 4. ročník motoshow Road Cirkus nabídl nejen závody motorek ve sprintu na 200 metrů, ale se svými kousky se předvedli i kaskadéři.

Ještě rychlejší a zběsilejší byl letošní Road Circus. Na ulici Horní mezi Dubinou a Bělským lesem si tak přišli na své všichni milovníci rychlých aut a motorek a neskutečných kaskadérských kousků.

David Bryknar alias Jet mask, kaskadér: “Všechno funguje úplně neskutečně a tak to zapadá, až jsem z toho úplně natlakovaný a dá se říct, že i to publikum je letos už složené z těch lidí, kteří to chtějí, kteří se strašně rádi přišli podívat a kteří jsou vděční. Ten aplaus, co tady byl, je pro mě úplně neskutečný. Že ti lidi reagují jako v Monaku při Formuli 1.“

David Bryknar se tentokrát nechal táhnout za speciálním monopostem 200 kilometrovou rychlostí, tedy ještě vyšší než kdy jezdil.

Nové triky na motorce ukázal i Adam Peschel. Tentokrát nejen s bratrem Patrikem, ale i kamarádem Šimpym ,který dorazil na driftovacím speciálu s prodlouženou kyvkou.

Adam Peschel, kaskadér: “Bude to fenomenální jako každý rok. Připravili jsme si zase nějaké nové triky a přivezli jsme našeho kolegu Šimpyho, kamaráda z Kolína. Takže máme tady i kaskadéra z Čech a samozřejmě se těšíme, protože atmosféra tady na Dubině je vždy skvělá, lidi fandí, přijde jich hodně, vyšlo počasí, takže si my jako jezdci nemůžeme víc přát.”
Michal Holomek alias Šimpy, kaskadér: “Dneska budu jezdit drifty a předky a uděláme akční show.”
Patrik Peschel, kaskadér: “Já jezdím na Kawasaki ZX6R, je to nejpoužívanější motorka ve stuntridingu, je to ročník 2003/2004 a jak jsem řekl, je to nejpoužívanější, nejlepší motorka na tento sport.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “To je pouze předvoj před tím příštím ročníkem, který chceme udělat opravdu zase o level větší, možná i s mezinárodní účastí a dalšími aktivitami. Ale to nechci teď prozrazovat, to znamená v příštím roce opět doufám, že dorazí stejně velký počet lidí jako dneska.”

Co se týká sprintů, tak letos přibyla jedna kategorie, a to kategorie žen.

Gabriela Kaplová, motorkářka: “Poprvé jsem tady dneska a je to zážitek. První rozjížďka se celkem vydařila, kluci mi trochu poladili motorku, takže každý kvalt to jde nahoru, ale jede to rychleji. Takže se těším na slečnu, která to má teda hodně dobře v rukách.”
Kateřina Dostálová, motorkářka: “Já jezdím 4 roky celkově na motorce a jezdím to hned od prvního roku, co jsem začala. Adrenalin, který asi potřebujeme všichni, co jezdíme na super sportech a ten pocit toho vítězství, ta atmosféra na těch závodech je super. To je prostě o tom, baví mě to.”

Nezávodili ovšem jen motorkáři, ale také diváci. Například muži se utkali ve sprintu na 200 metrů a děti si závodní dráhu sjeli na odrážedlech. A nechyběl ani závod na koních.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy