Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Senioři bez hranic nabídl ukázku výcviku koní a prohlídku Jubilejní kolonie

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu Ostravy se opět setkali čeští a polští senioři V rámci projektu Senioři bez hranic byl připraven dvoudenní program, díky kterému si odnesli spoustu zážitků.

Prohlídku Jubilejní kolonie a Obřadní síně, setkání na radnici, nebo výlet do Integrovaného výjezdového centra na Kaminského ulici. To vše společně zažili čeští a polští senioři v rámci projektu Senioři bez hranic. A všichni byli nadšeni.

Daniel Orság, strážník MP Ostrava: “Dneska jsme předvedli ukázku jako jednu z mnoha. Je to vlastně ohledně výcviku koně policejního, kdy chceme, aby ten kůň potlačil svoje přirozené pudy, což je třeba skákání přes oheň. Kdy vlastně, když kůň v přírodě vidí oheň, tak se otočí a utíká, zatímco nám ten kůň musí důvěřovat a být si jistý, že ho překoná bez problémů, nebo vjíždění do davu lidí, což je pro něho taky nepřirozené.”

V Integrovaném výjezdovém centru je celkem 12 starokladrubských koní, kteří jsou denně ve službě. Strážníci s nimi objíždějí hůře dostupná místa

Anketa: účastníci akce: “Líbí se nám to pěkně, protože venku to vidíme ve větším měřítku jak vevnitř ve stáji a kluci jsou šikovní, policajti na tom.”
“Nám je tady u vás moc pěkně. Všem polským účastníkům se líbí ta ukázka koní. Teď se jdeme podívat na pejsky a všichni senioři jsou z toho výjezdu nadšeni. Moc vám děkujeme.”
“Takhle zblízka jsme koně neviděli. Donesli jsme jim i nějaké pamlsky. Jablka, mrkve a museli jsme z té stáje odejít, protože bylo řečeno, že koně jsou jak ženské. Že když některá něco dostane, druhá to chce taky. A mlátili nám do těch bednění, že jsme nic neslyšeli.”

V integrovaném výjezdovém centru mají strážníci 11.služebních psů a seniorům předvedli ukázky obrany.

Karel Melar, strážník MP Ostrava: “Šikovní, agresivní, hlavně všichni jsou ovladatelní, vycvičeni tak, aby ve službě byli přínosem pro toho psovoda. Samozřejmě nesmí tam být pes, o kterého se musí psovod starat víc než o cokoli jiného.”

Akce se zúčastnilo 13 českých a 13 polských seniorů, kteří si zasoutěžili i O nejlepší koláč.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Polští přátelé dovezli 3 různé koláče a z 10 soutěžících se umístili na 1. místě s tvarohovým koláčem. Nabídneme našim seniorům v Jižních listech recept.”

Další akcí pro seniory bude Ples seniorů, který se uskuteční v pátek 29. října v kulturním domě Akord a hlavní hvězdou budou Kamélie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy