Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DK Akord zaplnili senioři. Bavili se na tradičním Senior plesu

  • Ostrava-Jih,

Zcela netradičně, a to na podzim, se uskutečnil letošní Ples seniorů. Za vším stojí covid, který ho přesunul právě na tento termín. O to větší radost z něj senioři měli.

Kulturní dům Akord ožil tradičním Plesem seniorů. A to ve zcela netradičním čase. Místo v plesové sezóně si senioři zatančili už na podzim.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V minulém roce kvůli době covidové se nám Ples senior. nepodařilo realizovat. Je to vlastně takové symbolické slavnostní zakončení, já bych řekla, třešnička na dortu, všech aktivit, které pro seniory městský obvod Ostrava-Jih, po celý rok připravuje. Ať jsou to přednášky, ať je to vzdělávání, ať je to zábava v seniorských klubech, tanec, zájezdy. Je toho opravdu strašně moc.”

Ples seniorů byl nabitý pestrým programem od začátku až do konce. Vystoupila například holčička na vozíčku s profesionální baletkou, swingová taneční skupina, která uspořádala i taneční workshop a hlavní hvězdou byly Kamélie.

Anketa: účastníci plesu: “Já jsem tady poprvé. Předloni, když jsem měla jít, tak jsem onemocněla a teď mi to vyšlo.”
“Výborné, nálada zatím dobrá, takže je to fajn.”
“Jsem ráda, že jsme se mohli zúčastnit tady plesu, že nám to nezavřeli.”
“Jsem tady asi podruhé vzhledem ke svému věku, ale spíš jsem radši na horách. To jenom kvůli ženy.”
“Líbí se nám tu. Chodíme většinou pravidelně, pokud nemáme nějaký problém z časových důvodů, ale chodíme pravidelně. Je to krásné tady. Je tady program pro starší lidi, to nám vyhovuje, Melodie nám vyhovují, všechno, prostředí, nádhera. Jsme spokojeni.”
“Velice hezky to uvedli. Líbí se a my tady chodíme. Chodíme tady na senior klub vždycky první úterý v měsíci a teď jsme byli pozváni, že máme přijít na ples, tak jsme přišli.”
“Já na ni musím prásknout, že je to naše misska, před 4 lety, první misska, no a jsme tady moc rádi a jsme rádi, že po dvou letech jsme se tady zase znovu sešli. Senioři se chtějí bavit. Takže děkujeme pořadatelům a všem, co se o nás starají tak hezky.”

Na plese samozřejmě nechyběla ani bohatá tombola.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Protože se nám podařilo sehnat asi 80 cen, takže v každé ceně ze 40 cen jsou dvě, někdy i tři, protože je poukázka plus věcná cena. Hlavní cena je poukaz, plus 5 tisíc do Chorvatska.”

Na Ples seniorů se každoročně sjíždějí lidé nejen z Ostravy-Jihu, ale také z ostatních městských obvodů a dokonce i jiných měst Moravskoslezského kraje. Mimo jiné z Frýdku-Místku, Bohumína, nebo Polanky nad Odrou.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail