Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu prošla rekonstrukcí další školní kuchyně. Kuchařkám šetří práci i čas

  • Ostrava-Jih,

Kuchyně školských zařízení v Ostravě-Jihu postupně procházejí celkovými rekonstrukcemi. Mnohé z nich jsou v původním stavu a neodpovídají tak současný standardům. Obvod to stojí desítky milionů korun ročně.

V Ostravě-Jihu získala moderní vzhled i zařízení další školní kuchyně. Tentokrát prošla kompletní rekonstrukcí kuchyně Základní školy Srbská, která byla v původním stavu a dokonce měla problémy i s hygienou.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Tato kuchyně dostala naprosto nové gastro vybavení za zhruba 12 milionů korun. Nejednalo se jen o gastro vybavení, ale také o rekonstrukci přilehlých prostor, přípravny jídla, prostory pro paní kuchařky, sociální zařízení, nová je i vzduchotechnika, kuchyňský výtah a tak dál. Takže těch stavebních prací tady bylo opravdu hodně.”
Robert Kecskés, ředitel ZŠ Srbská: “Kuchařkám to strašně pomohlo co se týká moderních trendů, kde máme certifikát moderní školní kuchyně. Kuchyň prošla celkovou rekonstrukcí, máme dva nové konvektomaty. máme nové plynové kotle a tak dále. Co se týče předešlého stavu, tak ten byl žalostný. Bylo to v původním stavu, stále jsme dělali opravy podlah. Protékala až dolů, takže byly problémy i s hygienou a dá se říct, že byly problémy i s opravami, kde jsme stále dokola řešili jedno a to samé.”

Celkově si rekonstrukce vyžádala zhruba 22 milionů korun. Opraveny byly i sklepní prostory a zázemí pro kuchařky, kterým nějaký čas trvalo, než se s moderním zařízením plně seznámily.

Jarmila Fuksová, vedoucí jídelny: “Začátky byly těžší, protože se změnila dispozice kuchyně. Takže už jenom než jsme našli, kde jsme si uložili jaké prostory, gastro nádoby a tak. Teď už se holky zžily s vybavením, se zařízením. Pochvalují si to, protože je to velká změna proti tomu, co bylo. Vaříme těch 450 až 500 obědů za běžného provozu. Každý den vaříme dvě jídla, z toho vlastně dvě bezlepkové diety ještě pro děti.”

Součástí rekonstrukce je i nový nápojový koutek, který vznikl přímo v jídelně.

Jarmila Fuksová, vedoucí jídelny: “Tohle je vlastně sestava na horké nápoje, kdy se nasadí filtr, nasype se sypaný čaj a tady už z toho teče přímo vařící voda. Takže nemusíme nic ohřívat, přelévat. Ono to uvaří, samo to vypne a pak to udržuje stupeň, jaký si určíme.”

Letos v říjnu prošla rekonstrukcí také kuchyně v Mateřské škole Patrice Lumumby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy