Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu letos opraví více silnic a chodníků. Chystá se i rekonstrukce školek a bytových domů

Městský obvod Ostrava-Jih bude letos hospodařit s jednou miliardou a třemi sty miliony korunami. Schválený rozpočet je zhruba o 160 mil. korun vyšší než v roce 2021, kdy se počítalo s nižšími příjmy kvůli pandemii koronaviru.

Zastupitelé Ostravy-Jihu na letošní rok schválili schodkový rozpočet ve výši 1, 3 miliardy, což je částka srovnatelná s výší schváleného rozpočtu na rok 2020. Rozdíl mezi příjmy a výdaji je 276 milionů.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “My jej pokryjeme z předchozího kladného zůstatku hospodaření předchozích let, zapojením úvěru pro modernizaci a opravy bytového fondu. Jednou z priorit při sestavování letošního rozpočtu bylo, abychom zajistili především garantovaný adekvátní chod našich příspěvkových organizací a také běžné výdaje pro obvod."

Radnice chce letos více investovat především do údržby zeleně a v plánu má také opravit více silnic a chodníků.

Mezi další investiční akce patří například dokončení celkové revitalizace MŠ Gavlase, nebo dokončení rekonstrukce bytového domu na ul. Mládeže 12 v Jubilejní kolonii.

Počítá se i s rekonstrukcemi bytových domů. Například domy na ulici Františka Formana 55 až 57 se dočkají zateplení.

Zateplení se dočká i objekt na ulice Mjr. Nováka 34.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Jsem rád, že jsme zachovali maximální výši dotačních titulů například pro oblast školství, kultury, sportu a prevence kriminality, a to ve výši 3,9 milionů a například ze sociální oblasti se nám podařilo zachovat ve výši 1,1 milionů korun. Díky tomu, že jsme ty dotační tituly schválili už na konci minulého roku, mohou kluby čerpat tyto finanční prostředky již na začátku roku.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Rozpočet městského obvodu Ostrava-Jih, který zastupitelé schválili na prosincovém zasedání jsme zveřejnili jak v lednových Jižních listech, kde se ním občané mohou seznámit jak v textové podobě, tak s jasným grafickým přehledem a současně je možno jej dohledat na webových stránkách ovajih.cz v sekci povinně zveřejňované informace.”

Letos se začne i s revitalizací předprostoru Kotvy a rekonstrukcí projde mimo jiné i MŠ Rezkova a hřiště na ulici Dolní, které využívají dobrovolní hasiči. V bytových domech na ulici Volgogradská budou vyměněna umakartová jádra. Financována bude i řada projektových dokumentací.

Nahlásit chybu


K tématu
Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

AKORD & POKLAD, s.r.o. - Kulturní a společenská centra Akord a Poklad, Ostrava-Zábřeh a Ostrava-Poruba
Ostrava
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail