Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři z Ostravy-Jihu se opět zapojili do akce Přeplavme svůj La Manche

  • Ostrava-Jih,

SenSen vyhlásil už 8. ročník štafetového plavání seniorů Přeplavme svůj La Manche. Jejich úkolem je společnými silami uplavat 34 km, Právě tolik má průliv který odděluje britské ostrovy od Evropy, na šířku v nejužším místě.

Senioři z Ostravy-Jihu se opět zapojili do celorepublikové akce Přeplavme svůj La Manche. Během února tak musí společně uplavat 34 kilometrů. S přípravami začali už loni v listopadu. Uplavané kilometry si ale začali zapisovat až od února.

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Máme teď 57 km naplavaných, takže La Manche jsme překonali, 34 km a ještě máme poslední hodinu a pak máme vyhodnocení. Je už to více a ještě bude více, protože někteří plavou na Sareze. Taky jejich vnoučata plavou. Je to mezigenerační projekt, takže se ještě připočtou kilometry toho 1. března. Pak to odešleme do SenSenu do Prahy a budeme čekat, na jakém místě se umístíme.”

Senioři kanál La Manche překonávají každé úterý. Stráví tady zhruba jednu vyučovací hodinu a za tu dobu dohromady uplavou hodinu 16 a půl kilometrů

Šárka Zubková, organizátorka akcí pro seniory: “Jelikož posledního ledna děti dostávají ve škole pololetní vysvědčení, tak i my jsme dostali vysvědčení. Všichni plavci dostali mokré vysvědčení s delfínkem, s jedničkou, protože opravdu splnili na jedničku s hvězdičkou.”
Anketa: zúčastnění senioři: “Voda je perfektní, pro plavce jak stvořená. Nejsme sice perfektní plavci, ale rádi plaveme, baví nás to. Děkujeme samozřejmě vedení, že nám to umožní. Senioři mají radost, že se sejdeme, že si zaplaveme, že nesedíme doma u televize, že máme nějaký pohyb, což je pro nás velice dobré a prospěšné.”
“Plavu rád. Vždycky těch 40 bazénů tady uděláme. Ti, co na té druhé půlce plaveme. Mimo to ještě chodím na Sarezu na Čapkárnu a do Poruby a tam za dvakrát 6, 5 kilometru udělám. A jsem rád.”
“Kolektiv dobrý. Sami důchodci, tak je tu dobře. Voda je dobrá, akorát tak teplá, není moc přehřátá, termal to není, je to dobré.”

Patronkou projektu je Lucie Kubešová Leišová, přemožitelka Gibraltaru, která zároveň nadšeně podporuje veškeré plavecké aktivity SenSenu, tedy Senzačních Seniorů.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail