Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Česko-polský projekt Moderní technologie bez hranic na jihu Ostravy učil děti, jak správně fotit a natáčet videa v mobilu

Česko-polský projekt Moderní technologie bez hranic propojil české a polské děti. Společně se v Jubilejní kolonii učily základy fotografování a pořizování videa na mobilní telefon.

15 žáků ze Základní školy Březinova se dvěma učiteli a stejný počet žáků a učitelů z Polska se v Ostravě-Jihu zúčastnily workshopu, na kterém si osvojily základy využití funkcí v telefonu, základy kompozice, základní úpravy fotek a videí v telefonu, nebo jak vnímat dokumentárně realitu a proč a jak uchopit téma a reportáž. Naučily se také základy umísťování fotografií a videí na sociální sítě.

Luděk Ondruška, kameraman, režisér, fotograf: “Na dnešní kurz jsme měli 7 hodin a měli jsme opravdu hodně věcí, které jsme chtěli probrat. Celý seminář se dělil do tří kapitol. Teoretická kapitola, potom práce s technikou a ta třetí kapitola je aplikace v terénu. Dělali jsme teoretické věci kolem reportáže, videožurnalismu, fotožurnalismu. Učili jsme je základní funkce mobilu, byli jsme v terénu a zkoušeli jsme si různé fotky a podobně.”

Děti se v přírodě zachycovaly jak celek, tak detaily a polodetaily. Natáčely také různá videa z podhledu i nadhledu.

Luděk Ondruška, kameraman, režisér, fotograf: “Máme tady děti od 10 do 13 let. Jejich schopnosti jsou různé podle toho, jak pracují s mobilem doma. Některé jsou hodně šikovné, některé e teprve zaučují.”
Anketa: účastníci workshopu: “Líbilo se mi to hodně a dokonce mě to i bavilo. Taky se mi povedlo udělat ten zlatý déšť. To se mi povedlo hodně.”
“Užila jsem si to hodně. Naučila jsem se, jak točit správně videa, jak správně točit nájezd, výjezd a tak. Nejvíc mě bavilo, jak jsme vybírali kdo to měl nejlepší a ten nájezd jak správně točit. Já jsem točila s kamarádkou a vypadá to hrozně.”
“Já jsem vyhrála nájezd moji kamarádky, jak jsem ji točila nejdřív jakoby zezadu a pak detail jejich vlasů. Mám z toho velkou radost, protože i mě se líbí to video.”
“Moc se i to líbilo, skvěle jsem se bavil. Ten projekt mi sedl a dozvěděl jsem se spoustu věcí.”
“Moc se mi to líbilo. Učila jsem se, jak udělat fotky. Fotila jsem sebe a také stromy a květiny. Povedlo se mi to.”

Nejlepší fotografie budou umístěny ve fotoknize, která bude sloužit jako vzpomínka na workshop. K dispozici bude na závěrečné konferenci, která proběhne posledního května v Ostravě.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

BSC stav s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail