Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bývalá škola V Zálomu v Pískových dolech prochází rekonstrukcí. Revitalizací projde i její okolí

  • Ostrava-Jih,

Neziskové organizace a různé spolky se dočkají atraktivního prostředí. Celý objekt bývalé Základní školy V Zálomu, kde sídlí prochází celkovou rekonstrukcí za zhruba 23 milionů korun.

V Ostravě-Pískových dolech začala rozsáhlá rekonstrukce objektu bývalé Základní školy V Zálomu. Opraveno bude všech 8 pavilonů, ve kterých sídlí mimo jiné Středisko volného času, Cirkus trochu jinak a nově tady otevře další pobočku Knihovna města Ostravy.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Práce budou trvat do konce října tohoto roku a vyjdou zhruba na 23 milionů korun. Dojde k opravě střechy včetně doplnění její hydroizolace, celý objekt bude zeteplen, budou dodělány okapové chodníky a budou provedeny terénní úpravy kolem objektu.”

V příštím roce pak projde revitalizací také atrium.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V rámci rekonstrukce tohoto objektu budou v letošním roce dobudovány vstupy tak, aby všechny spolky mohly do tohoto atria vstupovat rovnou. Dále zde bude doplněno osvětlení, abychom mohli i ve večerních hodinách pořádat kulturní akce.”

V prostoru za mnou vznikne velké pódium, prostor pro stany a pergola. Zázemí tady bude mít i knihovna SVČ.

Rekonstrukcí projde také parkoviště a na současných asfaltových hřištích vznikne workoutové a multifunkční hřiště. Pod nimi pak cvičné hřiště pro dobrovolné hasiče.

Marek Bužga, Křesťanské společenství Ostrava: “Už tady sídlíme 11 let a jsme moc vděčni, že tady můžeme být, městská část se k nám moc pěkně zachovala, takže máme moc pěkné prostory, které můžeme využít pro práci s dětmi. 28. 5. se tady setkáme na Festivalu pro rodiny. Na těch parkovištích bude velká environmentální show Smokeman zasahuje s kolegy z báňské, budou tady dva koncerty gospelový a porubští trubači a bude tady spousta aktivit pro malé děti. Skákací hrad, cukrová vata, budou si moci něco opéct a SVČ bude mít velké množství aktivit od florbalu po různé rukoděly a podobně.

Program bude probíhat i uvnitř, kde se například senioři mohou těšit na přednášku o tom, jestli budeme žít do 120 let. Připraven bude i Příběh bible kralické, v rámci kterého si budete moci prohlédnout i originály knih ze 16. a 17 století. Jednu z nich dokonce vlastnil J. A. Komenský.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy