Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Dvorského zaplnily papírové modely. K vidění byly filmové postavičky, stavby i technika

  • Ostrava-Jih,

Na Základní škole Dvorského v Bělském lese se uskutečnil už 16. ročník akce Papír Show Ostrava. Jde o vůbec největší mezinárodní výstavu papírových modelů v Česku a možná i ve střední Evropě.

Postavičky z filmů, hrady, zámky, vojenskou techniku a spoustu dalších papírových modelů mohli lidé obdivovat na mezinárodní výstavě Papír Show Ostrava, která se uskutečnila v tělocvičně Základní školy Dvorského.

Martin Svoboda, pořadatel soutěže: “Papír show, která je letos organizovaná jako 16. ročník, protože minulé dva ročníky kvůli covidu nebyly, tak letos je jako mistrovská soutěž v podkategorii malé architektury. To znamená kaple, kostely, rozhledny, věže. Máme tu asi 1230 papírových modelů z celé republiky, Polska a Slovenska.”

Vystavovat papírové modely může kdokoli a cokoli, co si zamane.

Martin Svoboda, pořadatel soutěže: “Různá technika, architektury, zvířata , figurky, různé seriálové figury, třeba velká. Je to taková všehochuť. Víceméně kdokoli z veřejnosti z celé republiky, nebo i místní, nebo i z okolních zemí. Kdokoliv. Je to veřejnosti přístupná soutěž.”

Návštěvnost byla velká. V tělocvičně, kde byly modely vystaveny, bylo stále plno.

Martin Svoboda, pořadatel soutěže: “V suterénu ještě jezdí RC modely tanků, takže tam je živo, tam to střílí. To jsou plastové rádiem řízené, ale možná stejné typy jsou i tady jakoby papírové. Mi se líbí ten Karlštejn velký, který je za mnou. Rozměrově i provedením.
Anketa: návštěvníci a vystavovatelé: "Já jsem nadšený. Na moje prsty už to není, ale jsem nadšený, co lidi dokážou udělat z papíru. Opravdu. Jinak mě se tady líbí ty úžasné figury, které dělají tam u vchodu. Ty jsou nádherné, neskutečné. Já jsem žádný model nedělal, ale jako malý mě bavil model Titaniku právě, jak je vystavený tady. Jeden mám doma takový menší. Jako je to šílená práce. Taková nudná sice, ale baví mě to.”
“Je to moc nádherné, asi náročné, pracné. Modely se mi líbí hodně zámky udělané, třeba zemědělské stroje jsou též nádherné, pracné jako. Co říct, je to nádhera s tím pracovat. Já sám s tím nepracuju, přišel jsem se jenom podívat.”
“Úplně super. Já jsem si teďka natáčel videa.”
“Máme tady výstavu hasičských modelů v různých velikostech. Pohybuje se to od A nulky po 43. Od papíru přes plast a kov. Tohle je záležitost tak 5 měsíců to postavit a potom třeba dva měsíce než se to všechno zapojí, aby to takto fungovalo.”

Soutěžní výstavu doplnila i venkovní expozice, kde svou techniku předvedly Technické služby Ostrava-Jih a také hasiči.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy