Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z Ostravy-Jihu se o prázdninách nudit nebudou. Opět proběhne akce Prázdniny na Jihu

  • Ostrava-Jih,

Městský obvod Ostrava-Jih připravil už 3. ročník letní akce Prázdniny na Jihu. Určena je dětem ve věku od 6 do 14 let, které budou trávit prázdniny doma a nabídne spoustu aktivit zcela zdarma.

Už 11. července v Ostravě-Jihu vypukne oblíbená akce Prázdniny na Jihu. Obvod ji už tradičně pořádá ve spolupráci se zájmovými spolky, které v něm působí. Každý všední den tak přinese něco nového a zajímavého.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Na každý den až do 29. srpna bude připravena nějaká zajímavá aktivita. Mohou se stát hasiči, mohou se stát záchranáři, mohou se stát různým sportovci, kreativci a tak dál. Je toho opravdu veliká spousta.”

Na jednotlivé aktivity je nutné se registrovat nejpozději den předem. A to online na webu prázdniny na jihu.cz. Výjimkou a také letošní novinkou je 8 pondělních akcí.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Každý pondělek je přístupný všem dětem z Ostravy i třeba mimo Ostravu bez toho, že by se museli rodiče registrovat a samozřejmě mají možnost zažít zajímavé dopoledne. Věřím, že rozšíření této nabídky bude pro rodiče a zejména pro děti velice zajímavé.”

Každé dítě se může registrovat maximálně na 5 akcí. O Prázdniny na Jihu je každý rok velký zájem. Tady je malé ohlédnutí.

Anketa: účastníci Prázdnin na Jihu: “Dobře zatím a jinak Ostrava-Jih je fakt dobrá. Dělali jsme tady nějaké hry a nějakého tady okolo soutěže a tak dále.”
“Já jsem si užila, jak jsme hráli cukr, káva, limonáda. Mi se to líbí ta hra.”
“Líbilo se mi nejvíc to, jak jsme hráli tu limonádu a pak jak jsme ještě ze začátku přišli a hráli jsme si s balóny.”
“Bylo to dobré ty míče mě bavily a taky jsme tam točili kolo štěstí a odpovídali jsme otázky. Bylo to tu super.”

Prázdniny na Jihu začnou Prázdninovou cestou kolem světa 11. července ve 4 odpoledne u kulturního domu Akord. Bezpečně mohou děti trávit prázdniny také na hřištích a přírodních zahradách u základních a mateřských škol.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Rodiče s dětmi je mohou navštěvovat podle provozního řádu, který je vyvěšen u každého hřiště. Bezpečný pohyb proto, protože na těchto hřištích působí správci hřišť, kteří dohlížejí právě na to, co se na hřištích děje, eventuálně půjčují sportovní vybavení. Samozřejmě dbají i na to, aby itinerář těchto hřišť nebyl ničen.”

Tři základní školy mají problém s nedostatkem správců. A to Chrjukinova, Březinova a Košaře. Pokud by měl někdo z řad studentů, nebo seniorů zájem, může se ozvat přímo škole, kterou si vybere.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy