Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny na Jihu pokračují. O různé aktivity mají děti velký zájem

Prázdniny na Jihu jsou v plném proudu. Oblíbená akce plná různých aktivit probíhá každý všední den a je určena dětem od 6 do 14 let, které tráví prázdniny doma. Městský obvod Ostrava-Jih ji pořádá spolu s místními spolky a organizacemi.

Děti z Ostravy-Jihu mají o zábavu o prázdninách postaráno. Radnice pro ně na každý všední den připravila jinou aktivitu. Výběr je široký a jediné, co musí jejich rodiče udělat, je registrace. Bez ní jsou dětem přístupné jen akce, které probíhají vždy v pondělí.

Lenka Sládková, vedoucí fun fundraisingu a PR: “Naše Centrum pro rodinu a sociální péči připravilo dneska čtyři dílny pro děti, Můžou si vytvořit rodinnou cedulku, domeček, paracordové náramky, nebo magnetku nebo placku. Jsme rádi, že i v tak teplém dni přišlo dostatek dětí a jinak naše centrum poskytuje sociální služby pro děti a mladé lidi se zdravotním postižením a nabízí také podporu rodinám, prorodinným vztahům, vztahům mezi manžely, rodiči a dětmi. Je to vlastně takové srdce domova.”

Tvořivé dílny si nenechaly ujít desítky dětí. Domů neodešly s prázdnou. Co si vyrobily, to si mohly nechat.

Anketa: zúčastněné děti: “Já si tady vytvářím teďka náramky a velmi se mi to tady líbí. Barevné a budu si dělat určitě i další a budu si dělat určitě i odznáčky. Na ozdobu, pro kamarádky, na narozeniny a tak.”
“Dám tam obrázek, vezmu fólii, dám ji na obrázek. Zasunu, zamáčknu, vezmu placku, zatlačím, počkám, a je to hotovo. Mám tam .různé pokemony a další věci.”
“Mě nejvíc balilo náramky a magnetky. Byla jsem ještě na volejbalu a potom na sportovní dopoledne , den s hasiči a ještě jdu na Rideru.”

Na veškeré aktivity v rámci Prázdnin na Jihu dohlížejí i zdravotníci.

Jaroslav Holík, dobrovolník zdravotník, ČČK: “My jsme tady za Český červený kříž a radnice si nás najala, abysme dohlíželi na děti, které vlastně Prázdniny na Jihu tráví v těch jednotlivých organizacích a když mají nějaké drobné zranění, protože jak vidíte tady mají dílničky a další takové věci, tak my jsme tady v rámci ošetření. Zatím všechno v pořádku, takové jenom drobnosti, ale pro jistotu.”

Veškeré aktivity a podrobnosti k nim najdete na webu www.prazdninynajihu.cz.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail