Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tmavé a sprejery počmárané podchody Dřevoprodej a Tylova v Ostravě-Jihu procházejí rekonstrukcí

V Ostravě-Jihu je celkem 14 podchodů. Sedm z nich v minulých letech prošlo rekonstrukcemi a momentálně se opravují další dva. Frekventovaný podchod pod Místeckou ulicí a podchod u zastávky Tylova.

Frekventovaný podchod pod Místeckou ulicí u zastávky Dřevoprodej prochází kompletní rekonstrukcí. Tmavé místo, kde často řádili sprejeři a kam neustále zatékalo, se změní v bezpečný prostor.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Dojde tam k významnému skutečně prosvětlení celého prostoru a zároveň některé výstupy budou uzavřené. Vzniknou samozřejmě bezbariérové přístupy v rámci tohoto území. V této chvíli už můžeme vidět, že velká část prací je hotová, už tady máme první mobiliářové prvky, pokládá se dlažba nástupišť. Pracuje se na jednotlivých podchodech.”
Miroslav Neubauer, zástupce vedoucího stavby: “Děláme přípravu pro finální práce na podchodu. Tady vidíte stěnu, která začne oddělovat ten původní podchod, takže myslím si, že to je z architektonického hlediska lepší i pro ty cestující, když jdou po přechodu a ne podchodem. Jinak dokončujeme všechny zpevněné plochy a vzhledem k termínu, myslím si, že to zvládneme bez problémů.”

Dobrou zprávou je, že celá stavba by mohla skončit dříve než v plánovaném termínu. Tedy místo ledna příštího roku už letos na konci listopadu.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Stavba vychází na zhruba 70 milionů korun a možná by bylo hezké ještě zmínit, že v tom podchodě v průběhu příštího roku ještě vznikne malba, která ji oživí. My ji nemůžeme realizovat letos kvůli klimatickým podmínkám, protože by nám to vycházelo do zimy, ale malba bude vznikat ve spolupráci s OU a jejími studenty nejpravděpodobněji a tedy právě na jaře příštího roku.”

Rekonstrukcí momentálně prochází i podchod u zastávky Tylova v Zábřehu. Také ten bude prosvětlený, vymalovaný, bezbariérový a navíc bude mít nově i výtah.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: Stavba navazuje na stavbu DPO, který modernizuje trať, takže jsme se snažili celou tu stavbu zkoordinovat , aby ty uzavírky byly co nejmenší. V těchto dnech tam ještě neprojíždějí tramvaje. Ty by měly začít projíždět od poloviny září. Bohužel ještě nebude možné využívat tu zastávku. To skutečně poté, co se zprovozní ty podchody, protože jinak by nebylo samozřejmě možné se přes 4 proudou komunikaci dostat.”

Stavba vyjde na necelých 35 milionů bez DPH a dokončena by měla být na konci října.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail