Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zanedbaný prostor před OC Kotva v Zábřehu je minulostí. Prošel celkovou revitalizací

  • Ostrava-Jih,

Prostor před OC Kotva v Ostravě-Zábřehu prošel celkovou rekonstrukcí. Je tak mnohem bezpečnější, útulnější a modernější. V budoucnu projde revitalizací také prostor před kostelem Svatého Ducha.

Popraskané asfaltové chodníky, neutěšený stav schodišť a celkově zastaralý vzhled prostoru před Kotvou je minulostí. Jeho revitalizace, která začala letos na jaře a vyžádala si 28 milionů korun je hotová a dělá radost lidem.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Líbí se mi to tady, rozhodně je to takové provzdušněné, hezké, ale bohužel naši spolubydlící spoluobčané jsou někdy strašně neukáznění. Podívejte se tady na to. To je vizitka. Oceňuju tamhle, že se nemusí chodit po těch schodech, s hůlkou sejdu dolů.”
“Moc, moc k lepšímu tady je, vypadá to úplně jinak. Chodníky jsou spravené. Předtím, když to nebylo spravené to nebylo, ale teď je to pěkné.”
“Samozřejmě jsme na to čekali moc dlouho. Ještě čekáme, jestli tady nějaké květiny budou na jaro, ale jinak je to perfektní.”
Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V rámci revitalizace byly rekonstruovány pochozí plochy a byla postavena nová cyklostezka, opraveno venkovní schodiště, byl nainstalován nový mobiliář. Jsou tady nové lavičky, koše, stojany na kola a také nový vodní prvek v podobě fontány. Cestující hromadnou dopravou mohou využívat novou autobusovou zastávku.”

Asfaltová cyklostezka vede mezi vozovkou a chodníkem podél ulice Výškovická a je od

nich oddělena zelení. Vše navazuje na cyklostezku na křižovatce ulic Volgogradská a

Výškovická.

.

Jiří Stráník (SPOLU), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Novinkou je nabíjecí stanice pro 5 elektrokol, které se nachází mezi nárožím obchodního centra v blízkosti kostela. K větší bezpečnosti občanů přispívá kamerový systém.”

Výrazná úprava se dotkla také veřejného osvětlení mezi nákupním střediskem a kostelem. Nyní jsou součástí osvětlení tři nová LED svítidla a tři stožáry. Přemístěno bylo také umělecké dílo Kotva, a to blíže ke kostelu.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “V předchozím období již radnice revitalizovala prostor v okolí kina Luna, a to jak jeho předprostor, tak také Zeleň za lunou, což je i název nového relaxačního místa, kde si lidé mohou nejen odpočinout, ale i zasportovat.”

Je tady nejen parkourové hřiště, ale také pingpongové stoly a okruh pro inline bruslaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy