Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Senior Expresu Ostravy-Jihu se nadělovaly dárky. Jezdí s ním tisíce lidí

  • Ostrava-Jih,

Zvýhodněná služba Senior expres Ostrava-Jih už funguje téměř 6 let. První vůz vyjel poprvé 4. dubna roku 2017. Od té doby se postupně zvyšoval jak počet klientů, tak počet aut, které už najely téměř 800 tisíc kilometrů.

19. prosinec byl pro klienty Senior expresu Ostravy-Jihu překvapením. Před domem je čekalo nejen přistavené auto, ale i vedení radnice s dárky.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jako každý rok o tomto vánočním čase nadělujeme našim seniorům, kteří využívají službu Senior Expres malé poděkování za to, že tu službu využívají. Službu Senior expres mohou naši senioři využívat od pondělí do pátku od 6 do 16 hodin a to 4x měsíčně na celém území města Ostravy. Cena jedné jízdy je vyjde na 25 korun a mohou ji využívat senioři, kteří dosáhli 77 let věku. Aktuálně máme vydaných 2700 průkazek.”

Lidé se taxíky mohou svézt nejen k lékaři, ale také na nákup nebo návštěvu. Momentálně mají k dispozici 6 aut.

Anketa: klienti Senior Expresu: “Všichni jsou milí, všichni pomůžou, vytáhnou mě z auta, protože se i špatně dostávám z auta. Jsem spokojená, protože jinak bych s důchodem nevyšla, kdybych musela všechny ty cesty platit. Já opravdu nezajdu nikam daleko, ani do obchodu už nezajdu. To mi musí nosit dcera, syn. Pak mám ještě paní na hlídání, která chodí v týdnu, takže ta uklidí, ale ten taxík, ten bych potřebovala, aby to bylo víckrát tom týdnu.”
“Ráda využívám tu službu, protože jsou milí, jsou hodní a hodně mi to usnadní, protože manžel nemůže jezdit autem, měl mozkovou mrtvici, takže jsem ráda, když mě tam zavezou. Je to moc dobré a začala jsem to využívat okamžitě v 77 jak jsem se to dozvěděla. Protože opravdu nemám, kdo by mě vezl k tomu doktorovi.”

Jízdu je nutné si objednat minimálně den předem na telefonním čísle 770 130 770. Ten, kdo ještě průkazku nemá, může si ji zdarma a na počkání vyřídit na odboru hospodářské správy Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih. Sebou musí mít občanský průkaz a klasickou průkazkovou fotografii.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy