Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu přivítají jaro vůbec prvním masopustem s pravou moravskou zabijačkou

Kultura Jih připravuje řadu akcí pro všechny věkové kategorie. Na starost má nejen kulturní dům K-trio, ale také Komorní klub v Jubilejní kolonii, kino Luna a Klubovnu na Odborářské ulici. Momentálně je v plném proudu plesová sezóna.

Novoroční bál v K-triu, Novoroční koncert v Komorním klubu, Novoroční úklid šatníku v Klubovně. To vše na vás čeká ještě během ledna. Kultura Jih toho ale připravila mnohem více.

Michaela Mahrová, ředitelka, Kultura Jih: “Kultura Jih zahájila nový rok tancem. Zahájili jsme plesovou sezónu, která měla vyvrcholit 11. 3. zcela novým plesem ve stylu retro. Pro obrovský zájem jsme přidali ještě jeden ples hitů, a to 18. 3. a tímto plesem se definitivně rozloučíme se definitivně zimou a zahájíme jaro.”

Jaro na Jihu bude letos ve stylu folkloru. Zahájeno bude zcela novou akcí, která se stane tradicí a tou bude vůbec první masopust na Jihu. Uskuteční se 4. února na náměstí Ostrava-Jih, které se při této příležitosti promění na rynek s pravou moravskou zabijačkou.

Michaela Mahrová, ředitelka, Kultura Jih: “Můžete se těšit na masky, na rej masek, masopustní průvod, povídání o této tradici, povídání řezníka Krkovičky o cestě masa, na divadélka, soutěže a zábavu pro malé i velké.”

Ještě před masopustem, a to 28. ledna proběhnou v K-triu masopustní dílničky, kde si budete moci vlastnoručně vyrobit masku, kterou si odnesete domů a poté v ní oslavíte masopust na náměstí.

Michaela Mahrová, ředitelka, Kultura Jih: “Masopustem folklorní jaro zahájíme a poté budou následovat Velikonoce, pálení čarodějnic a stavění májky, kterým se rozloučíme s jarem. Kultura Jih má pro letošní rok připraveno opět celou řadou akcí jak v oblasti kurzů a vzdělávání, tak v oblasti programů a veřejné kultury.”

Pokračuje například U3V a nechybí ani spousta pohybových a vzdělávacích kurzů. Co kultuře Jih momentálně chybí, tak je to kvalitní partner v oblasti gastro.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Radnice chce samozřejmě i v této oblasti Kulturní zařízení Ostrava-Jih maximálně podpořit. Z toho důvodu nabízí k pronájmu od 1. března jak prostory kavárny, které jsou v 1. patře K-tria, tak prostory restaurace v přízemí. Je to včetně sociálního zázemí, skladových prostor a plně vybavené kuchyně pro přípravu teplých jídel. Zájemci o tento pronájem mají všechny informace k dispozici na webu nemovitosti.ovajih.cz včetně kontaktních osob pro případnou další konzultaci a návštěvu těchto prostor.”

Žádosti mohou zájemci podávat do 15. února.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy