Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské Hory dezinfikují obecní bytové domy, pomoc nabízí i soukromým vlastníkům

V ostravském obvodě Mariánské Hory a Hulváky se pustili do dezinfekčních postřiků. Kromě veřejných ploch tam brigádníci ošetřují také prostory v městských domech.

Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky povýšil opatření proti šíření koronaviru dezinfekcí ploch ještě o jeden level výš. Kromě postřiků laviček, odpadkových košů nebo třeba stojanů na sdílená jízdní kola tam dezinfikují také prostředí obecních domů.

“Většinou se jedná o ta místa, kam lidé mohou sáhnout rukou, a ten virus, pakliže by tam byl, si vzít domů, potom si sáhnout na obličej a nějakým způsobem si ublížit. Jedná se tedy o schránky, zábradlí, o kliky, vstupy do dveří a podobná místa, která je potřeba vydezinfikovat a vyčistit,” sdělil místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Mariánskohorská radnice zakoupila dohromady 500 litrů dezinfekce. Do této chvíle jí využila zhruba 50.

“Máme pětilitrový kýbl, který vozíme s sebou, a vždycky si to nalijeme do takového stříkače. Doléváme dvakrát asi. Záleží na tom, jak je ten panelák velký, kolik má vchodů, vypínačů, schránek, kolik v něm žije obyvatel. Na některé povrchy dezinfekci jen nastříkáme a necháme ji působit. Na některých ji setřeme. Třeba schránky musíme stříkat na hadr, abychom neponičili jména. Záleží na tom, jaký je povrch,” popsala brigádnice RENATA BUREŠOVÁ. 

Dezinfekci domovních prostor nabízí radnice také soukromým vlastníkům bytových domů.

Nahlásit chybu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail