Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské Hory darují jídlo před expirací pro potřebné. Charita si odvezla čtvrt tuny brambor!

Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky ví co s nevyužitými potravinami. Jídlo například ze školní jídelny s blížícím se datem spotřeby věnuje charitě. Naposledy si takto odvezla mimo jiné více než čtvrt tuny brambor.

Protože základní škola Gen. Janka v Ostravě - Mariánských Horách a Hulvákách je stále zavřená a tamní školní jídelna žákům ani učitelům nevaří, rozhodlo vedení obvodu, že potraviny, kterým se blíží datum spotřeby, darují.

“Oslovili jsme Charitu Ostrava s tím, zda by měli možnost tyto potraviny využít pro své klienty. To se povedlo, charita řekla, že ano, takže dnes jim posíláme první várku potravin pro jejich potřebné.” sdělila místostarostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Jana Pagáčová.

V první várce si charita odvezla na 300 kilo brambor.

“Já bych chtěl poděkovat zdejší základní škole, že nám darovala tyto potraviny. Chceme potraviny využít pro naši kuchyň, kde vaříme pro seniory Domova pokojného stáří a seniory z okolí našeho domova,” řekl vedoucí Charitního domu sv. Václava Jaroslav Doležel.

V Mariánských Horách nadále funguje služba rozvozu hotových jídel seniorům, kteří si nemohou sami nakoupit nebo uvařit. Ani jídla, která se v rámci rozvozu nevyužijí, nepřijdou nazmar.

“Ty hotovky, které nám zůstanou a které mají expiraci třeba za pět dnů, po dohodě s výrobcem těchto potravin bezplatně poskytujeme Armádě spásy, která je dále distribuuje mezi své klienty,” uvedl místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Radnice ve spolupráci s výrobcem potravin je takto připravena darovat Armádě spásy na několik desítek jídel měsíčně.

Nahlásit chybu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Dubina
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail

VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail