Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mariánské Hory darují jídlo před expirací pro potřebné. Charita si odvezla čtvrt tuny brambor!

Ostravský obvod Mariánské Hory a Hulváky ví co s nevyužitými potravinami. Jídlo například ze školní jídelny s blížícím se datem spotřeby věnuje charitě. Naposledy si takto odvezla mimo jiné více než čtvrt tuny brambor.

Protože základní škola Gen. Janka v Ostravě - Mariánských Horách a Hulvákách je stále zavřená a tamní školní jídelna žákům ani učitelům nevaří, rozhodlo vedení obvodu, že potraviny, kterým se blíží datum spotřeby, darují.

“Oslovili jsme Charitu Ostrava s tím, zda by měli možnost tyto potraviny využít pro své klienty. To se povedlo, charita řekla, že ano, takže dnes jim posíláme první várku potravin pro jejich potřebné.” sdělila místostarostka MOb Mariánské Hory a Hulváky Jana Pagáčová.

V první várce si charita odvezla na 300 kilo brambor.

“Já bych chtěl poděkovat zdejší základní škole, že nám darovala tyto potraviny. Chceme potraviny využít pro naši kuchyň, kde vaříme pro seniory Domova pokojného stáří a seniory z okolí našeho domova,” řekl vedoucí Charitního domu sv. Václava Jaroslav Doležel.

V Mariánských Horách nadále funguje služba rozvozu hotových jídel seniorům, kteří si nemohou sami nakoupit nebo uvařit. Ani jídla, která se v rámci rozvozu nevyužijí, nepřijdou nazmar.

“Ty hotovky, které nám zůstanou a které mají expiraci třeba za pět dnů, po dohodě s výrobcem těchto potravin bezplatně poskytujeme Armádě spásy, která je dále distribuuje mezi své klienty,” uvedl místostarosta MOb Mariánské Hory a Hulváky Patrik Hujdus.

Radnice ve spolupráci s výrobcem potravin je takto připravena darovat Armádě spásy na několik desítek jídel měsíčně.
Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

BEWIT FRANCHISE, s.r.o., Slezská Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

ČIFO - Český institut finanční odpovědnosti a.s., Ostrava a Frýdek-Místek
Ostrava
od 87 Kč/hod.

Detail

SMOLO Recycling s. r. o.-
Ostrava
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků