Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Mariánských Horách vrcholí letošní rekonstrukce komunikací

V Ostravě-Mariánských Horách procházejí rekonstrukcí další chodníky. Momentálně se pracuje v ulicích Boleslavova a Mládí, na jejichž velmi špatný technický stav si lidé stěžovali delší dobu.

Patrik Hujdus (Nezávislí), starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Ten chodník na Boleslavově ulici jsme začali opravovat jako první, během týdne, 14 dnů by mohlo být hotovo. My standardně postupujeme tak, že čekáme na impuls ze strany obyvatel, kteří nám neustále posílají své podněty. V těchto případech se skutečně jednalo o dlažbu, která byla v nevyhovujícím stavu. Takže dojde k jejímu odstranění a nahrazení novou dlažbou.”
Tomáš Sucharda (LEČO), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Při té akci samotné se mění nejen povrch, ale také všechny podkladové vrstvy. Při té akci samotné se řeší i vstupy k samotným domům soukromým a napojení na komunikaci. Jsme rádi, že nad rámec smlouvy se podařilo domluvit, že práce probíhají i o víkendu.”

V plném proudu jsou i stavební práce na ulici Mládí. I tady se lidé mohou těšit na nový chodník ze zámkové dlažby.

Patrik Hujdus, starosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Tady jsme dlouhodobě měli potřebu ten chodník opravit a čekali jsme až bude dostatek finančních prostředků."

Rekonstrukce chodníků samozřejmě přináší i určitá omezení.

Tomáš Sucharda (LEČO), místostarosta MOb Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky: “Proto je velká prosba zejména k těm lidem, kteří to sami žádali, aby byli ohleduplní k té stavbě, aby respektovali dopravní opatření a v podstatě tím umožnili co nejrychlejší průběh stavby.”

Rekonstrukce se ještě letos dočká i chodník na ulici Mrštíkova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy