Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DPS Harmonie v Porubě se co nevidět otevře v celé své kráse

Stavba Domu s pečovatelskou službou Harmonie v Dělnické ulici pokračuje druhou etapou. Kromě bytového domu, který byl zkolaudován loni na podzim budou ještě letos dokončeny i ostatní budovy celého komplexu včetně atria.

V Domě s pečovatelskou službou Harmonie se pilně pracuje. Všechny budovy už jsou kompletní a v současné době se dodělávají vnitřní i venkovní úpravy.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Dneska už jsme viděli téměř hotovou služebnu městské policie. kde se také budou co nevidět stěhovat ze Sarezy. Stejně tak se dobudovává kavárna, část budovy s kavárnou, kde bychom také chtěli, aby bylo možno dovážet teplé obědy a tím rozšířit služby právě pro seniory. Uprostřed komplexu budov vzniká atrium, které bude částečně klidovou zónou a částečně aktivní zónou.

Atriu vévodí fontána z leštěného betonu s pergolou. V okolí těchto prvků ještě přibude i posezení.

Roman Gajdušek, vedoucí odboru investičního, MOb Ostrava-Poruba: “Na to teda budou navazovat sadové úpravy jako budou nové stromy, nová travnatá plocha a dále budou provedeny mlatové chodníky a tady tento prostor bude vyplněný kačírkem, kde budou osazeny workoutové prvky. Dále v tomto objektu jsou garáže, které jsou určeny pro klienty Harmonie.”

Ty už jsou taky víceméně hotovy stejně jako střecha celého komplexu.

Střecha Domu s pečovatelskou službou Harmonie je osázená extenzivní zelení. Je to už druhá zelená střecha v Porubě.

V okolí Harmonie vznikají i nová parkovací místa. Na dokončení celého komplexu se už všichni těší,

Anketa: klienti DPS Harmonie: “Moc se nám tady líbí. Je to super, bydlím tady se sestrou, protože jsme zůstaly každá sama, tak si ještě vzájemně pomůžeme, co potřebujeme. Je to velice fajn. Měli jsme tady i velikonoční program, kdy nám z úřadu donesli balíčky, hrála nám hudba, jsme si i zatancovali na balkóně. Bylo to super. Až to dodělají venku, tak to bude úplně nádhera.”
“Hezky se nám líbí tady ty byty. Jsme spokojeni.”
“Je to krásné. Ven se dostanu výtahem, je to nové, všude teplo, bez problémů.”

Pokud byste měli zájem, tak v Harmonii jsou ještě volné poslední bytové jednotky.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Ty bytové jednotky jsou velké 2+kk, které jsou určeny pro manželské páry, nebo sourozenecké dvojice, popřípadě partnerské dvojice a pokud mají ještě zájem, mohou se přihlásit na úřadu městského obvodu Poruba. My jejich žádost samozřejmě sprocesujeme.”

Dokončený dům s pečovatelskou službou si v plné kráse budete moci prohlédnout už v polovině července.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy