Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté VŠB-TU Ostrava opět bodovali. Ostravské derby mezi univerzitami vyhráli 3:0

Zimní stadion v Ostravě-Porubě ve středu praskal ve všech. Uskutečnilo se tady věhlasné hokejové derby mezi Ostravskou univerzitou a Vysokou školou báňskou Technickou univerzitou. Ta dosud vyhrála téměř všechny zápasy. Hala byla vyprodaná do posledního místa.

Bouřlivá atmosféra a velké emoce od začátku až do konce panovaly na porubském zimním stadionu, kde se o pořádnou show postaralo Ostravské hokejové derby mezi univerzitami. Zápas sledovaly tisíce nadšených fanoušků.

Marek Kovalski, kapitán hokejistů Ostravské univerzity: “Cítíme se výborně, všichni jsou natěšeni a chceme tam nechat srdíčko a prostě vyhrát. Urvat si tu výhru. Jsme plné 4 lajny a myslím si, že i celkem vyrovnané, takže v klidu můžeme hrát na 4 lajny celý zápas. Trénovali jsme asi tři týdny třikrát týdně.”
Jakub Baca, kapitán hokejistů VŠB-TU Ostrava: “Vyhecujeme se ještě trochu v šatně, ale myslím si, že máme dobrý tým a jdeme to vyhrát. Vybrali jsme, myslím si, nejlepší hráče, co jsme mohli, kteří budou dřít, makat. Takže myslím si, že máme dobré předpoklady k tomu to vyhrát.”

Obě ostravské univerzity proti sobě nastoupily už po osmé a dosud vedla Vysoká škola báňská-Technická univerzita 5:2 na zápasy.

Pavel Drozd, prorektor, Ostravská univerzita: “Každopádně je to vždycky jenom hra. Je to o štěstí, je to o všem, ale já fandím Ostravské univerzitě tak, že musím říct, že vyhrajeme. Tak do 16 let jsme pobíhal na ulici a hrál hokej a v podstatě jsem se přiženil do hokejové rodiny, takže jsem se k tomu vrátil někdy ve svých 35, takže trošičku bruslím, trošičku jezdím s hokejkou, ale hokej se tomu nedá říct.”
Igor Ivan, prorektor, VŠB-TU Ostrava: “Jsme technici, máme větší hráče, silnější hráče a myslím si, že dneska to šesté vítězství dáme a završíme tady tu sérii tady na 6:2. Já jsem spíš fotbalový typ, ale jak jsem říkal, na střední škole jsem na bruslích stál, ale hokejový úplně nejsem.”
Anketa: fanoušci: “Jsem tady už asi po šesté a fandím Vysoké škole báňské. Báňská jedině.”
“Atmosféra je úžasná, užívám si to strašně a doufám, že OSU vyhraje.”
“Já chodím na báňskou, takže fandím určitě báňské.”
“Jsem tady poprvé a fandím těm, co vyhrají. Zrovna jsem se vrátil z Norska, takže vůbec nevím, o co se jedná, ale atmosféra je příjemná, vypadá to hezky.”
“Já jsem z báňské, jsem tady druhý rok, atmosféra je výborná a já doufám, že to zvládneme a že si to užijeme.”
“Atmosféra super a fandím ostravské samozřejmě.”
“Atmosféra je skvělá, já jsem z báňské, takže fandím báňské a právě jsme dali gól, takže je to super.”

Ostravské derby nakonec opět vyhráli technici, a to 3:0. Za své výkony se ale rozhodně nemuseli stydět ani hokejisté Ostravské univerzity, kteří do hry dali všechno a diváci si tak užili skvělý zápas.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy