Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obyvatelé Ostravy Poruby se v dotazníku vyjadřovali, jak se cítí v konkrétních místech

Obyvatelé Poruby měli opět možnost vyplňovat pocitové mapy. Zaznamenávat do nich mohli místa, se kterými mají spjatou nějakou emoci. Radnice tak získala cenné podněty, se kterými bude obvod pracovat v dalších letech.

Porubská radnice už ví, kde se lidé cítí nejlépe, nebezpečně, nebo kde je problém s parkováním. Po třech letech lidé opět vyplňovali své potřeby a emoce do Pocitové mapy. A to jak fyzicky na Porubském desateru, tak on-line.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: "My potom můžeme lépe cílit naše projekty a můžeme se lépe zaměřovat na jednotlivé problematické oblasti. Nebo naopak rozvíjet ty oblasti, které mají nějaký potenciál."
Jiří Chovančík, Univerzita Palackého v Olomouci: "Ty podklady potom slouží pro plánování investičních akcí, pro městskou policii, případně pro plánování infrastruktury."

Celkem lidé odpovídali na 6 základních otázek. které se týkaly volného času, městské hromadné dopravy, parkování, bezpečnosti, nakupování a označit mohli i místa, která jim připadají ošklivá..

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: "Nejčastěji odpovídali na otázku, kde rádi tráví volný čas a nejméně odpovídali na otázku, kde se špatně dostávají na MHD. Celkem nám vyplnili 1684 bodů."

Nejvíce nebezpečně se lidé cítí v okolí Dělnické ulice. Nelíbí se jim ani vzhled Duhy, bývalého obchodního centra Marica nebo okolí Černé perly. Svůj volný čas pak nejraději tráví na Hlavní třídě a v jejím okolí a v porubském lesoparku. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy