Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimní stadion v Porubě patřil malým hokejistům. Bojovali o pohár HC RT Torax Poruba

Na zimním stadionu Sareza v Ostravě-Porubě se uskutečnil první ročník mezinárodního turnaje O pohár HC RT Torax Poruba. Určen byl pro malé hokejisty ročníku 2014 a mladších a celkem se ho zúčastnilo 6 týmů.

Zimní stadion v Ostravě-Porubě ovládla úžasná a zároveň napjatá atmosféra. Malí hokejisté ve věku 6 až 8 let se zde utkali O pohár HC RT Torax Poruba. Vůbec nejlépe si vedla právě Poruba, která skončila na krásném prvním a třetím místě.

Jaromíra Valder Jakubcová, předsedkyně klubu zastupitelů za KSČM, MOb Ostrava-Poruba: “Je to první ročník turnaje O pohár HC RT Torax Poruba, který je pod záštitou městského obvodu Poruba. Tento turnaj je pro žáky ročníku 2014 a mladších. Nyní tady soutěží 6 týmů a je to směs Poruby samozřejmě, Havířova, Frýdku-Místku, Nového Jičína, Kopřivnice a polského Opole. Celý turnaj je koncipován na dvě skupiny A a B. Každá skupina bude i na konci zvlášť vyhlášena, takže všichni dostanou poháry.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jako Poruba jsme taky poskytli dotaci na vybavení pro malé hokejisty, takže jsme moc rádi, že i díky porubské podpoře se ten turnaj mohl uskutečnit. Ty děti jsou staré kolem 6, 7 let, takže betony jsou někdy větší než ony, ale je vidět, že se maximálně snaží a ta atmosféra je tam úžasná.”

Jednotlivé zápasy se hrály 2x12 minut systémem 4 na 4 plus brankář a fauly se trestaly samostatnými nájezdy. Porubané se na turnaj nijak zvlášť nepřipravovali.

Miroslav Kusý, trenér přípravky, HC RT Torax Poruba: “My se připravujeme celoročně. Máme za sebou už několik turnajů a teď to byl první, co jsme organizovali v domácím prostředí. Jsme rádi, že to proběhlo ke spokojenosti všech bez nějakých zádrhelů a navíc jako třešnička na dortu, podařilo se nám vyhrát domácí turnaj. To je vždycky fajn. Takže spokojenost absolutní.”
Anketa: hokejisté HC RT Torax Poruba: “Hokej hraju 4 roky, hodně mě to baví a hlavně mě baví, že jsme spolu a že vyhráváme.”
“Hra byla super. Jsem rád, že jsme aspoň nějaké zápasy vyhráli.”
“Za gólmana hraju rok už. Hrál jsem i za Vítkovice týden, ale tam mě to nebavilo, tak jsem šel pryč a zůstal jsem v Porubě. Poruba je lepší než Vítkovice.”
“Dobře se mi hraje mezi klukama. Strašně moc mě to baví a jsem ráda, že jsme aspoň třetí.”
Jaromíra Valder Jakubcová, předsedkyně klubu zastupitelů za KSČM, MOb Ostrava-Poruba: “Ráda bych poděkovala nejen za děti všem organizátorům, rodičům i trenérům, kteří se na této akci podíleli. Také bych ráda poděkovala paní starostce a městskému obvodu Poruba za záštitu.”

Z mezinárodního turnaje se zřejmě stane tradice. Malí hokejisté a jejich fanoušci se tak můžou těšit na další ročník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy