Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti ze školek v Ostravě-Porubě učí bruslit hokejoví trenéři

Ostrava-Poruba |

Děti z porubských mateřských škol se učí bruslit na zimním stadionu pod vedením profesionálních trenérů. Tuto sportovní aktivitu finančně podporuje radnice a mezi školkami je o ni velký zájem.

Na začátku projektu se do něj zapojili jen některé školky z obvodu, nyní už ale chodí bruslit všechny. Radnice zajišťuje bruslení ve spolupráci s porubským hokejovým klubem už 9. rokem.

Martina Dušková (PIRÁTI), místostarostka Ostravy-Poruby: ,,Bruslení je dostupné pro všechny naše mateřské školy, které zřizujeme v Porubě. Tím, že my jako zřizovatel jim navíc dáme finanční příspěvek, aby si to bruslení mohli dovolit i bez finanční spoluúčasti rodičů.”

Bruslit se děti učí na porubském zimním stadionu pod vedením zkušených trenérů a k dispozici mají také veškeré vybavení a pomůcky.

Petr Rambousek, hokejový trenér: ,,Tyto děti chodí jednou za měsíc. Ale ten posun v tom březnu už je znát, že už většinou odkládají ty hrazdičky a bruslí sami. Můžu říct, že ty školky co tady chodí, jsou pozorné, dávají pozor, nejsou tu žádní takoví, že by nechtěli, že by brečeli.”

Bruslení pro mateřské školy probíhá od listopadu do dubna a jednotlivé školky se střídají po dnech. Tentokrát byly na řadě děti z MŠ Dětská.

Martina Walková, učitelka v MŠ Dětská: ,,Mnoho dětí by tuto aktivitu třeba ani nevyzkoušelo, ale díky tomuto projektu jsou do toho zahrnuty všechny děti. Já mám vlastně předškolní třídu, takže celá naše třída se může této aktivitě věnovat. Chodíme zhruba na hodinku, hodinku a půl. S tím, že vlastně děti si vyzkouší oblékání, prohlédnou si prostory areálu, sednou si do šaten hokejistů, což je pro ně taky takový obrovský zážitek.”
děti z MŠ Dětská: ,,Chodím tu ze školkou, chodím na stadion, bruslíme.”
,,Všichni bruslíme a musíme se to učit. A když třeba někdo spadne, tak potom se zvedne. Bruslení nás učí páni trenéři. Bruslit jsme už byli dvakrát.”
,,Já jsem tady vlastně poprvé a chtěl bych se to naučit.”
,,Já se moc těším na bruslení. Umím bruslit, ale chci se ještě zlepšit.”

Některé děti se na lední brusle díky projektu postaví vůbec poprvé a do aktivity potom mohou zapojit třeba i rodiče. Radnice chce proto v podpoře nejen bruslení, ale i dalších sportovních aktivit dětí z mateřských škol pokračovat i v dalších letech.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti z MŠ vyrazily díky porubské radnici opět na led. Kurzy bruslení probíhají do dubna

15. ledna 2026 17:30 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba podporuje sportovní aktivity dětí už od těch nejmenších v mateřských školách. Pro rok 2025 pro ně měla vyčleněno 1,2 milionu korun. Ve spolupráci s hokejovým klubem RT TORAX PORUBA proto opět připravila také kurzy bruslení.

Děti z MŠ vyrazily díky porubské radnici opět na led. Kurzy bruslení probíhají do dubna

15. ledna 2026 15:36 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostravský obvod Poruba podporuje sportovní aktivity dětí už od těch nejmenších v mateřských školách. Pro rok 2025 pro ně měla vyčleněno 1,2 milionu korun. Ve spolupráci s hokejovým klubem RT TORAX PORUBA proto opět připravila také kurzy bruslení.

Díky nové aréně hokejisté lépe natrénují přesnou střelbu

4. září 2025 7:23 | Studénka | Petra Dorazilová

Mladí hokejisté po letní pauze znovu vyjeli na led a odstartovali přípravu na nadcházející sezonu. Trenéři pro ně připravili program zaměřený nejen na bruslení, ale také na fyzickou kondici a díky nové aréně na přesnou střelbu.


Ve Slezské Ostravě provedli strážníci preventivní akci. Reagovali na četné stížnosti obyvatel

Více strážníků v ulicích a důslednější kontroly. Městská policie se zaměřila na část Muglinova, odkud přicházejí opakované stížnosti na hluk, rušení nočního klidu i kriminalitu. Na kontrolu se přišel podívat také starosta Richard Vereš, který považuje bezpečnost za jednu z hlavních priorit obvodu.

Frýdek-Místek investuje do modernizace okolí Těšínské ulice

Dnes 12:35 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vnitroblok na Těšínské ulici ve Frýdku se mění k nepoznání. Jeho problémy se stojící vodou se stanou minulostí. Přibude parkovacích míst a celý prostor bude zkultivován.

Karviná pokračuje v opravách vnitrobloků a veřejných prostranství

Včera 14:50 | Karviná | Richard Kutěj

Město Karviná pokračuje v úpravách a rekonstrukcích veřejných prostranství a vnitrobloků. V současné době probíhá několik těchto akcí, další jsou již v přípravě.

Havířovské koupaliště láká v horku tisíce návštěvníků

Dnes 8:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovské koupaliště zažívá povedenou sezonu. Přestože počasí nebylo vždy ideální, areál už navštívily desítky tisíc lidí a v horkých dnech sem míří i tisíce návštěvníků denně.

Ostravské ubytovny Soiva a Hlubina se vystěhovávají

Včera 9:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Problémovým ostravským ubytovnám Soiva v Zábřehu a Hlubina v Hrabůvce odzvonilo. Nájemníci se aktuálně vystěhovávají a obě lokality čeká proměna. Z hotelového domu Hlubina vznikne moderní bytový dům s 230 byty a novým parkovištěm.

Čeští hasiči ovládli Evropu. Ze šampionátu v Ostravě mají zlato a stříbro

Včera 11:11 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Čeští hasiči slaví úspěch na domácím mistrovství Evropy v požárním sportu. V Ostravě muži obhájili loňské prvenství, ženská reprezentace skončila celkově druhá. Muži za sebou nechali stříbrné Slováky a bronzové Bulhary.

Recidivista z Havířova během pěti měsíců spáchal 67 krádeží. Lup si odnášel i v kalhotách

Dnes 9:02 | Havířov | Anna Břenková

Konzervy, maso nebo elektroniku schovával dokonce i v kalhotách. 42letý recidivista během pěti měsíců nakradl na území Havířova za 74 tisíc korun. Za 67 krádeží mu hrozí vězení až na dva roky.

Novojičínské muzeum otevírá školu s přednáškami také o Palackém

Dnes 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nové poznatky a zajímavosti z regionální historie budou moci opět načerpat účastníci Muzejní školy. Ta se v Žerotínském zámku otevře v září. Zhruba polovina přednášek ještě připomene letošní výročí úmrtí Františka palackého.

Havířov chystá velkou proměnu nám. Republiky i okolí

Včera 8:08 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov připravuje rozsáhlou proměnu náměstí Republiky a jeho okolí. Projekt má vytvořit příjemnější a více využívaný prostor pro setkávání, odpočinek i pořádání kulturních akcí. Počítá se také s větším využitím zeleně a zachováním metasekvojí.

Tragická nehoda v Ostravě-Porubě: seniora na přechodu srazilo auto

23. srpna 2026 15:04 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Ostravští policisté vyšetřují tragickou dopravní nehodu, která se stala v neděli ráno v Ostravě-Porubě. Na ulici 17. listopadu se střetlo osobní auto Audi se starším mužem, který přecházel po přechodu pro chodce bez semaforů. Více než devadesátiletý chodec i přes poskytnutou první pomoc na místě zemřel.

Ubytovny Soiva a Hlubina v Ostravě-Jihu ukončují svůj provoz. Nájemníci se vystěhovávají

Dnes 11:00 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Problémovým ostravským ubytovnám Soiva v Zábřehu a Hlubina v Hrabůvce odzvonilo. Nájemníci se aktuálně vystěhovávají a obě lokality čeká proměna. Z hotelového domu Hlubina vznikne moderní bytový dům s 230 byty a novým parkovištěm.

Náměstí Ostrava-Jih patřilo festivalu Folklór bez hranic

Pestrobarevné kroje, tradiční hudba a tance z různých koutů světa. Folklor bez hranic letos už po osmadvacáté během uplynulého týdne propojil Ostravu s kulturami několika kontinentů. Náměstí Ostrava-Jih rozezněl a roztančil v úterý.

Harleye burácely hradem na Slezské. Prostřední míli připravil HOG Ostrava

Slezskoostravský hrad se stal hostitelem netradiční akce. Motorkářská sezóna je v plném proudu a tak se na něm sešli majitelé legendárních motocyklů Harley-Davidson na tzv. Prostřední míli, kde jsou vítání milovníci těchto strojů z celé země i ze zahraničí. Vyvrcholením je samozřejmě společná vyjížďka.

Tmavá místa v Ostravě-Jihu osvětlují solární lampy

Včera 14:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Solární lampy jako rychlé řešení tam, kde chybí běžné veřejné osvětlení. To nyní využívá městský obvod Ostrava-Jih ve dvou lokalitách, v Hrabůvce a na Dubině na podnět obyvatel. Hlavní výhodou využití tohoto typu osvětlení je možnost reagovat na podobné situace podstatně rychleji.

Ostravu během týdne rozezněl a roztančil Folklór bez hranic

22. srpna 2026 10:27 | Ostrava-město | Andrea Holeszová

Pestrobarevné kroje, tradiční hudba a tance z různých koutů světa. Folklor bez hranic letos už po osmadvacáté propojil Ostravu s kulturami několika kontinentů.

Nebezpečná rostlina, která se hubí i deset let. Ostrava bojuje s bolševníkem

21. srpna 2026 17:14 | Ostrava-město | Anna Břenková

Způsobuje popáleniny a vytlačuje ostatní rostliny. Ostrava vyrazila do boje s bolševníkem velkolepým, jehož likvidace může trvat i deset let.

Děti ze školek v Ostravě-Porubě učí bruslit hokejoví trenéři
Vydáno 23. ledna 2025 13:15, Ostrava-Poruba, Jana Lipowská
Děti z porubských mateřských škol se učí bruslit na zimním stadionu pod vedením profesionálních trenérů. Tuto sportovní aktivitu finančně podporuje radnice a mezi školkami je o ni velký zájem.

Na začátku projektu se do něj zapojili jen některé školky z obvodu, nyní už ale chodí bruslit všechny. Radnice zajišťuje bruslení ve spolupráci s porubským hokejovým klubem už 9. rokem.

Martina Dušková (PIRÁTI), místostarostka Ostravy-Poruby: ,,Bruslení je dostupné pro všechny naše mateřské školy, které zřizujeme v Porubě. Tím, že my jako zřizovatel jim navíc dáme finanční příspěvek, aby si to bruslení mohli dovolit i bez finanční spoluúčasti rodičů.”

Bruslit se děti učí na porubském zimním stadionu pod vedením zkušených trenérů a k dispozici mají také veškeré vybavení a pomůcky.

Petr Rambousek, hokejový trenér: ,,Tyto děti chodí jednou za měsíc. Ale ten posun v tom březnu už je znát, že už většinou odkládají ty hrazdičky a bruslí sami. Můžu říct, že ty školky co tady chodí, jsou pozorné, dávají pozor, nejsou tu žádní takoví, že by nechtěli, že by brečeli.”

Bruslení pro mateřské školy probíhá od listopadu do dubna a jednotlivé školky se střídají po dnech. Tentokrát byly na řadě děti z MŠ Dětská.

Martina Walková, učitelka v MŠ Dětská: ,,Mnoho dětí by tuto aktivitu třeba ani nevyzkoušelo, ale díky tomuto projektu jsou do toho zahrnuty všechny děti. Já mám vlastně předškolní třídu, takže celá naše třída se může této aktivitě věnovat. Chodíme zhruba na hodinku, hodinku a půl. S tím, že vlastně děti si vyzkouší oblékání, prohlédnou si prostory areálu, sednou si do šaten hokejistů, což je pro ně taky takový obrovský zážitek.”
děti z MŠ Dětská: ,,Chodím tu ze školkou, chodím na stadion, bruslíme.”
,,Všichni bruslíme a musíme se to učit. A když třeba někdo spadne, tak potom se zvedne. Bruslení nás učí páni trenéři. Bruslit jsme už byli dvakrát.”
,,Já jsem tady vlastně poprvé a chtěl bych se to naučit.”
,,Já se moc těším na bruslení. Umím bruslit, ale chci se ještě zlepšit.”

Některé děti se na lední brusle díky projektu postaví vůbec poprvé a do aktivity potom mohou zapojit třeba i rodiče. Radnice chce proto v podpoře nejen bruslení, ale i dalších sportovních aktivit dětí z mateřských škol pokračovat i v dalších letech.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000046905/deti-ze-skolek-v-ostraveporube-uci-bruslit-hokejovi-treneri