Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Živá zvířátka, kolotoč a trhy. Porubané se bavili na Velikonočním jarmarku

Alšovo náměstí žilo Velikonočním jarmarkem. Lidé si na něm mohli nakoupit nejen pomlázky a různé velikonoční ozdoby, ale také spoustu dobrého jídla a pití. Nechyběl ani bohatý doprovodný program.

Velikonoce si mohli Porubané zpestřit návštěvou Velikonočního jarmarku, který probíhal na Alšově náměstí. Největší atrakcí hlavně pro děti byl řetízkový kolotoč a živá zvířátka.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Počasí nám sice moc nepřálo na ty velikonoční dny, nicméně i tak si myslím, že aspoň ty slunné okamžiky, když vysvitlo sluníčko, tak si to lidé užili. Myslím si, že i trhy zaznamenaly mnohem větší počet lidí než v minulosti, protože je vidět, že po tom dlouhém období, kdy se nic nekonalo nebo konalo jen ve velmi omezené míře, tak lidi jsou opět natěšeni a ty svátky jara si užívají tak, jak by si je správně každý rok užívat měli.”

O doprovodný program se postarala kapela Midnight Coffee Session, cimbálová muzika a folklorní vystoupení.

Anketa: stánkaři a řemeslníci: “Nabízíme nejčastěji cibuloviny, které jsou častější na Velikonoce. Třeba hyacinty, narcisy. Máme tady vypichované aranžmá, Máme tady i aranžmá zasazené v substrátu a když odkvete, tak se dá další rok zasadit do země.”
“My jsme sociální podnik Sam plus a nabízíme tady naše kožené zboží, které recyklujeme. Kožené materiály šijeme ze zbytků a proto si můžeme dovolit poměrně nízké ceny.”
“My tady máme takovou tvůrčí dílničku, kde ukazujeme dětem, jak se tvoří z vlny oveček, které jsme dovezli na ukázku. Hanička, moje kolegyně vytváří s dětmi vílenky. Spíše menší děti dělají vílenky a starší děti si mohou vytvořit plstěné vajíčko metodou suchého plstění. To je taková ostrá jehlička, která zaplstí vlnu na polystyrenový podklad a vytvoří se takové vajíčko.”
“Takhle se ta vlna načesává. Říká se tomu kramplování neboli česání vlny.”
Anketa: návštěvníci Velikonočního jarmarku: “Jsou tu pěkné kozy a malé ovečky. Koupila jsem si cukrovou vatu a je docela dobrá.”
“Hlavně pro děti velký zážitek zvířátka. Že? Líbí se ti tu? Jo. Je nadšená. Moc se mi tu líbí.”
“My jsme tady chviličku a fakt to vypadá moc hezky. Je to paráda, že tady pořádají tato akce. S dětma na kolotoč, už byly na kolotoč, byly u zvířátek, takže pohoda.”

Atmosféru Velikonoc dokresloval i kraslicovník, tedy velikonoční strom, který nazdobily děti základních a mateřských škol a 3D světelné atrakce.

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

X - servis park s.r.o.- Ostrava
Ostrava
od 51 500 do 51 500 Kč/měsíc

Detail