Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porubská LUS vyšla se vším všudy. Tradiční letní akci navštívily stovky lidí

Letní umělecká scéna skončila. Tradiční akce, která v Porubě probíhá každý rok během letních prázdnin, měla i letos velký úspěch. Návštěvnost všech vystoupení byla velmi vysoká i díky počasí, které vyšlo na jedničku.

Vystoupení stand up komiků z HomorOVY na nádvoří porubského zámku ukončilo letošní Letní uměleckou scénu. Šlo o jediné vystoupení, na které bylo nutné koupit si vstupenku a bylo beznadějně vyprodáno.

Anketa: návštěvníci LUS: “Těšíme se, protože trocha kultury nezabije, takže hlavně ať nám vydrží počasí a komáři ať se schovají, takže těšíme se moc.”
“Těšíme, už čekáme až to začne.”
“Nebyl jsem toto léto ještě nikde. Byli jsme hodně v zahraničí, takže nebyla šance a teď je to taková první lepší kulturní akce tady v tom krásném prostředí.”

Pepa Chládek, HumorOVA: “Porubský zámek, parádní atmosféra. Jsme rádi, že tady znovu můžeme být. Jsme tady podruhé nebo potřetí. Letos teda vystupujeme bohužel, nebo naštěstí konečně poprvé z důvodu, že kolega Ondra Mahdal odjel na Nový Zéland, teda pardon na Island. Zdravíme na Island do země ledu a tuleňů, takže doufáme, že se brzy vrátí a bude tady s námi. Ale jinak vypadá to dneska na slušnou účast.”

Kateřina Hašková, stand up komička: “Ostravské publikum je vždycky super, takže hlavně mám radost, protože dneska to vypadá, že bude vyprodáno. Navíc je to tady moc hezké. Moc se mi tady líbí, takže se moc těším. Já mám nový stand up o našem psovi, takže to bude jedním z témat a pak se asi dotknu mým běžných témat jako jsou muži, alkohol a tak.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “V každém případě nám vyšla všechna představení. Celkově byla LUS, která je finančně podpořena také statutárním městem Ostrava, velmi úspěšná, protože všechna představení proběhla bez deště za krásného počasí. Thom Artway vystoupil minulý týden na Floridě na Hlavní třídě, na Alšově náměstí jsme měli Celest and Charles, velmi dynamické vystoupení muzikantů z Prahy.”

Mladí lidé a rodiny s dětmi byli nadšeni zejména z Thoma Artwaye.

Anketa: návštěvníci LUS: “Myslím si, že to bylo úplně parádní osvěžení letních prázdnin a mohlo by to pokračovat i v srpnu. A co se týče minulého koncertu, tak byl úplně suprový. Asi bych na tom nic nezměnila a užili jsme si to.”
“Byl super, jako vystoupení bylo perfektní, dětem se to líbilo. Myslím si, že to bylo fakt perfektní.”
“Takže jsme viděli tři a byli jsme nadšení, tak jsme přišli i dnes. Viděli jsme kytaristu Thomyho a dneska jsme přišli tady. Je to úžasné, báječné, dokonalé. Trvá to hoďku, procházka Porubou, úžasné.”

Velmi úspěšně proběhla i pop up vystoupení, která byla netradiční pozvánkou na hlavní program LUS. Koncerty nebyly avizovány předem, takže byly příjemným překvapením pro každého, kdo šel zrovna kolem.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 38 000 do 47 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail