Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poruba patřila tradiční sousedské slavnosti Zažít Porubu jinak. Lidé se bavili i pomáhali

V Porubě se uskutečnila už tradiční sousedská slavnost Zažít Porubu jinak. Probíhala v zámeckém parku a jeho okolí a návštěvníci měli možnost seznámit se s různými spolky a organizacemi, prohlédnout si radnici, zasoutěžit si, nebo ochutnat různé dobroty.

Lidé opět zažili Porubu jinak. Svezli se na lodičkách, prohlédli si radnici, seznámili se s nejen s porubskými spolky a zažili i spoustu dalších zajímavých věcí.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Udělali jsme to ještě lepší a větší samozřejmě. Všichni se mohli těšit na komunitní vaření guláše, velkou gastro zónu, kterou jsme oproti loňsku rozšířili. Na zámku je zase talk zóna, kde se probírají zajímavá porubská témata a celý park je posetý spolky, které představují svoji činnost, dělají osvětové aktivity pro děti a tak dál. Celou akci organizujeme se spolkem Swanky a tímto bychom i rádi poděkovali MS kraji za finanční podporu.”

Na sousedské slavnosti Zažít Porubu jinak se lidé nejen bavili, ale také pomáhali. Výtěžek z prodeje gulášů poputuje na charitativní sbírku Srdce pro Porubu. Letos se vybralo bezmála 25 tisíc korun, které ulehčí život Tomáši Berkovi.

Anketa: zúčastněné spolky a organizace: “Děláme sfouknutý guláš a udělali jsme to na styl takového paprikáše. Je takový mírně pikantní s paprikou, je trošku jiný a doufám, že bude lidem chutnat. Začal jsem cibulí, kterou jsme postupně karamelizovali. Potom jsme přidávali maso, nějaké koření, takže od 8 ráno pracujeme.”
“My jsme tady přijeli jako vodní skauti z přístavu Eskadra Ostrava a připravili jsme si tady pro vás projížďku na lodičkách, což je jedna z aktivit, kterou relativně často ve svých oddílech děláme. Taky si můžete všimnout stanu, který jsme si přivezli, v takových stanech bydlíme na táboře.”
“My jsme oddíl TJ Sokol Poruba hokejbalový. Můžete přijít vyzkoušet střely na branku, slalom a tak dále.”
“Nemusíte bruslit. To je důležitá věc, Když někdo neumí bruslit tak hrát hokejbal a je to podobné hokeji a je to jiné než florbal. Ještě čekám na góly, ale přijdou.”
“My jsme ze ZŠ Porubská a my jsme tady dneska přišli s kolegy představit novou výuku informatiky. Můžete vidět nové roboty emboty, které používáme při výuce informatiky na druhém stupni. Návštěvníci se můžou seznámit i s dalšími roboty.”
Anketa: návštěvníci akce: “My jsme přišli na guláš a byli jsme si vyzkoušet jízdu na loďce. Co tady čekáme? Příjemně strávené odpoledne s kamarády. My jsme tady pozvali pozvali kamarády z jiných měst ať se tady přijdou podívat. Tady to je prima akce, na které jsme byli i minulý rok.”
“Dneska jsem už jezdil na vodě dvakrát s úžasnýma skautama. Házel jsem prutem na terč. Povedlo se mi to asi jenom z 60 pokusů 2x, ale měl jsem velkou kuráž. Pomáhal jsem tady.”
“Já jsem tuna brigádě. Pomáhali jsme tu stavět stany a líbí se mi to tu, voní to tu pěkně a měli byste přijít a dát si guláš.”
“Šla jsem se kouknout , kde jsou ryby. Docela se mi tady líbí.”

Na kompenzační pomůcku pro Tomáše, který je upoutaný na vozík, chybí ještě 10 tisíc. korun. Přispívat tak můžete dál, a to na transparentní účet sbírky, který vidíte na obrazovce.

500063622/0800

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy