Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komunitní centrum Makovice je blíže k lidem a ve větších prostorách

Komunitní centrum Makovice se přestěhovalo do nových prostor. A to z porubského Oblouku na ulici 17. listopadu naproti Krevního centra fakultní nemocnice. Je tak blíže lidem.

Komunitní centrum Makovice slavnostně otevřelo své nové prostory na ulici 17. listopadu v Ostravě-Porubě. Pro návštěvníky si tak připravilo ochutnávku běžných činností a pestrý doprovodný program.

Soňa Tichá, vedoucí komunitního centra Makovice: “Snažili jsme se na nic nehrát, opravdu jsme čerpali z našich tradičních zdrojů, přátel, z komunity. Takže od občerstvení přes program. Všechno vlastně, zase dobrovolnická práce. Lidí byli převážně z Poruby, kteří se nějakým způsobem podílejí na činnosti Makovice. Co tady všechno nabízíte? Teď jsme tady v prostoru klubu Maková semínka. To je ten s bílými kolečky, kdyby někdo potřeboval rozlišit. Tady máme nachystanou herničku pro nejmenší děti, vedle řádírnu, pak je tady fotokoutek, kde je možnost se vyfotit s nějakými důvtipnými rekvizitami.”
Zuzana Kuperová, zástupkyně vedoucí, Komunitní centrum Makovice: “Jsem moc spokojená. Máme větší prostory, máme dvoje prostory. Jsme blíž lidem, je to moc fajn. Takže teď lidé chodí kolem nás a přicházejí spontánně. Co tady děláte s dětmi? S dětmi. Máme klub pro školáky, kde děti docházejí místo školy. Děti, které jsou na individuálním vzdělávání, tak tady mohou trávit svůj volný čas a vedle v těch druhých prostorách máme děti, které jsou předškolní. Takovou školičku jsme založili, takže tam děti tráví čas s průvodci 3 dny v týdnu.”

V klubu mohou být s dětmi po celou dobu jejich rodiče, kterým jsou k dispozici i coworkingová místa, kde mohou pracovat.

anketa: návštěvníci komunitního centra: “Chodím sem ráda, protože tady potkávám lidi, kteří stejně smýšlí jako já a snaží se vést život podobně. Což v dnešní době není úplně jednoduché pro mě najít. Chodíme sem často, vlastně můj starší syn chodí do klubu makových semínek, kde dochází 3x týdně.”
Jak se vám líbí nové prostory?
“Prostory jsou super. Oproti těm starším jsou takové větší, příjemnější , jsou dva a jsou vlastně dva stejné, takže za mě super. Moc hezké. Povedlo se jim to.”
“Moc se mi tady líbí. Je tady příjemná komunita. Jsem tady poprvé a zaujalo mě to hned na první dobrou. Co plánujete tady? Neplánuju zatím nic, zatím si užívám tu atmosféru, která tady je, protože cítím, že ti lidi smýšlí podobně jako já, takže je to fajn.”
“My to máme asi 150 metrů, takže my jsme tady skoro každý den. My jsme i přemýšleli, že dáme děti do domácího vzdělávání, hlavně tu starší, která nakonec chodí do školy, ale mladší chodí do toho nového klubu semínek, co je vedle, ve vedlejších prostorách.”

Své místo v komunitním centru má i klub deskových her Kartago. Vše o komunitním centru Makovice se dozvíte jak na webu, tak na facebooku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy