Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve svém programovém prohlášení sází nové vedení vítkovické radnice na bezpečnost

Patnáct bodů si vytyčilo nové vedení vítkovické radnice jako nejdůležitější priority, které by chtělo ve svém čtyřletém volebním období uskutečnit.

RIchard Čermák (OSTRAVAK), starosta MOb Ostrava-Vítkovice: “Napříč koalicí, kterou tvoří hnutí Ostravak, Hnutí ANO, ODS a SPD nebyl žádný problém když jsme koaliční programové prohlášení schválili jednohlasně.”

Mezi hlavními tématy je především bezpečnost a také realizace důležitých staveb v obvodu.

RIchard Čermák (OSTRAVAK), starosta MOb Ostrava-Vítkovice: “pro nás je nejvíc důležité dokončit smuteční síň, která nese sebou i nové kamenictví a hlavně bychom chtěli udělat revitalizaci celého hřbitova, což jsme začali novým plotem, část chodníků, které máme v plánu v třech čtyřech letech dokončit."

Dále chce vedení Vítkovic pokračovat ve výkupu nemovitostí, v navyšování počtu strážníků a monitorovacích kamer. Dlouhou dobu také bojuje za přemístění kontaktního centra pro drogově závislé na Zengrově ulici.

RIchard Čermák (OSTRAVAK), starosta MOb Ostrava-Vítkovice: “Jeden z bodů je vymístění Renarkonu, které máme přislíbené v příštím roce náměstkem inženýrem Pražákem takže doufám, že tohle se povede..”

Zbyněk Pražák (KDU-ČSL), náměstek primátora Ostravy: “Faktem je. že ve Vítkovicích těch zařízení, řekněme těch sociálních a těch, které se starají o lidi, kteří jsou sociálně znevýhodnění je velká koncentrace a rádi bychom pomohli v tom, aby se to kontaktní centrum někam přemístilo.”

Důležité je pro obvod taky dokončení revitalizace Sadu Jožky Jabůrkové, kde mají v plánu vystavit nový altán, skalku, luční louku a oživit dětské hřiště. Redakce televize Polar, Ostrava-Vítkovice.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy