Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská policie Ostrava má nejvíce strážníků v zemi

Ostrava-město |

Další noví strážníci složili ve čtvrtek na ostravském magistrátu slavnostní slib. Zároveň ale také primátor Tomáš Macura ocenil za věrnost policisty, kteří jsou ve službě 10 a 20 let. V současné době slouží v Ostravě nejvíce strážníků na počet obyvatel z celé země.

Ve čtvrtek složilo před primátorem Ostravy Tomášem Macurou slavnostní slib 14 nových strážníků. Završili tak tříměsíční rekvalifikační kurz. Aktuálně v Ostravě slouží 669 městských policistů.

Michaela Vojtová, nová strážnice MP Ostrava: “Rozhodla jsem se pro tu práci, protože ráda pracuji s lidmi. Ráda bych pomáhala lidem.”

Zdeněk Harazim, ředitel MP Ostrava: “Jsem rád, že vedení města k tomu přistoupilo tak, jak přistoupilo, protože víte, že několik let zpátky jsme plakali potom, že bychom měli nějaké plánované stavy, protože finance nebyly.”

Primátor města také ocenil za věrnost 15 strážníků, kteří slouží 10 let a dalších 15 za 20letou službu. 13ti strážníkům byl za mimořádné výsledky předán Čestný odznak.

Jaroslav Blisa, strážník MP Ostrava: “Nastoupil jsem k MP před 22 lety. V té době byla prestiž strážníků jiná. Nebyla vnímána tak pozitivně, jako teď. Hodně se změnilo.”

V nedávném období byla také zřízena skupina pořádkové služby, která se podílí na zabezpečování pořádku na sportovních, kulturních či jiných akcích ve městě. Má zatím 67 členů.

Nahlásit chybu


K tématu

Noční kontroly v MHD v centru Ostravy a Jihu. Každý dvacátý jel bez platného lístku

8. února 2025 10:24 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

1 012 zkontrolovaných cestujících v celkem 46 spojích, a z toho 50 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 7. února na sobotu 8. února 2025. Noční akce probíhala na autobusových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

Muž vykrádal auta v Ostravě, zadržel ho strážník během osobního volna

7. února 2025 14:43 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ostravští policisté dopadli čtyřicetiletého recidivistu, který má na svědomí nejméně třináct vloupání do aut. Po pachateli už delší dobu pátrali kriminalisté, nakonec však sehrál klíčovou roli strážník městské policie, který ho ve svém volnu přistihl přímo při činu.

Z kontejneru na elektroodpad čouhaly jen nohy. Muž tam hledal nabíječku na mobil

2. dubna 2025 12:36 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Strážníci procházeli Ostravou a najednou si všimli, jak z kontejneru na elektroodpad čouhají jen nohy. Když se 22letý muž dostal ven, hlídce tvrdil, že uvnitř hledal nabíječku na mobil. Měl přitom štěstí, že se nezasekl a nepřišel o život. Takové případy se totiž v minulosti už několikrát staly.


Čerpali podporu určenou pro ukrajinské uprchlíky. Cizinci podvodem získali 2,8 milionu korun

Včera 10:37 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Za dávky získali 2,8 milionu korun. Přitom na ně neměli nárok. Dva cizinci využili údaje několika ukrajinských žen a pobírali na ně příspěvek na bydlení. Společně se svými partnerkami peníze utráceli za dovolené a nákupy. Kriminalisté obvinili muže i jejich přítelkyně z trestného činu.

Modernizace střechy na zimním stadionu je dokončena

Včera 10:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Modernizovaná víceúčelová hala v Havířově je opět v provozu. Město představilo novou střechu, vylepšenou akustiku, moderní vzduchotechniku i osvětlení a současně oznámilo, že po sezóně plánuje výměnu chladící desky.

Pracoval na střeše a spadl z výšky sedmi metrů. Muž krvácel z hlavy a vážně si poranil nohu

Včera 9:15 | Čeladná | Anna Břenková

Spadl z výšky okolo sedmi metrů při práci na střeše. Muž utrpěl krvácející zranění hlavy a vážně si zranil nohu. Byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Vánoční kluziště v centru Ostravy opět těší bruslaře

Včera 14:18 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Rozsvícením stromu na Masarykově náměstí odstartovaly Ostravské Vánoce. Ty probíhají tradičně na čtyřech scénách, a jednou z neoblíbenějších je scéna vánočního kluziště.

Ostrava bude příští rok hospodařit s částkou téměř 16 miliard korun

4. prosince 2025 14:24 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má rozpočet na příští rok. Hospodařit bude s částkou téměř 16 miliard korun. Jde o jeden z nejvyšších rozpočtů v historii města. Přibližně třetina všech peněz půjde na investice. Od koncertního sálu přes projekt Nových Bazalů, ale i výstavbu nových bytů.

Několikrát okradl seniorku a její dceru na vozíku, pak obě ženy násilně napadl

4. prosince 2025 11:45 | Ostrava-město | Anna Břenková

Muž zneužil důvěry ženy na vozíku a hrál si na jejího přítele. Přitom z bytu, kde žila se svou starší matkou, kradl peníze. Pak zorganizoval další akci – jeho komplic se vydával za policistu a z bytu společně s další ženou vzali cennosti. Zločinec se ještě vrátil, opět kradl a obě ženy násilně napadl. Kriminalisté v Ostravě obvinili tři osoby. Hlavnímu pachateli hrozí až deset let.

Městská policie učí seniory rozpoznávat online podvody

4. prosince 2025 16:55 | Havířov | Bára Kelnerová

Podvodníci stále hledají nové způsoby, jak se dostat k penězům důvěřivých lidí. Havířovská městská policie proto uspořádala sérii preventivních workshopů, které mají starší občany naučit, jak podvod rozpoznat.

Přibyly další kontejnery ukryté pod zemí

Včera 13:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ve městě přibyly další stanoviště s polopodzemními kontejnery. Místa jsou esteticky vzhlednější a nádoby pojmou větší objem odpadu.

Nový rondel s autobusovým terminálem už je průjezdný

4. prosince 2025 13:16 | Rychvald | Libor Běčák

Problémovou křižovatku mezi Rychvaldem, Bohumínem a Dolní Lutyní nahradil kruhový objezd. Ten vyřešil nejen klasické křížení silnic, ale především autobusové zastávky. Ty byly totiž původně přímo v křižovatce, což nebylo příliš bezpečné.

Bývalý pacient přišel poděkovat posádce, která mu zachránila život

4. prosince 2025 10:46 | Havířov | Anna Břenková

Práce záchranářů má velký smysl. Každý den bojují o životy lidí. V Havířově se setkali s mužem, který je toho důkazem. V červnu ho postihla mozková mrtvice. Díky okamžité pomoci posádky přežil a přišel osobně poděkovat na jejich základnu.

Pekaři

Ostrava Nástup: od 8. prosince 2025 od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Žáci ZŠ Ostravy-Jihu si vyzkoušeli, jak funguje samospráva obvodu

Včera 12:04 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Na radnici městského obvodu Ostrava-Jih opět proběhlo simulované zastupitelstvo, které žákům místních základních škol přiblížilo fungování samosprávy. Dvoudenního programu se zúčastnila téměř padesátka dětí, zástupci vedení radnice obvodu i ostravští radní.

V Ostravě-Mariánských Horách slavnostně rozsvítili vánoční strom v kostele Panny Marie Královny

4. prosince 2025 17:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V kostele Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských Horách se slavnostně rozsvítil vánoční strom. Tradiční akce se už podruhé konala uvnitř chrámu, který dodává předvánočnímu setkání jedinečnou atmosféru. Program odstartoval koncert dětí z místních mateřských škol a školního sboru Základní školy generála Janka.

Vítězem Naší Poruby je Hravý odpočinek na osmáku. Autor může čerpat až 5 mil. Kč

4. prosince 2025 17:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Participativní rozpočet Naše Poruba zná vítěze. Veřejnost mohla vybírat ze tří finálových projektů. V hlasování, do kterého se zapojil rekordní počet lidí, nakonec uspěl návrh Hravý odpočinek na osmáku.

Strážníci se s BESIPEM zaměřili na bezpečnost chodců. Rozdávali také reflexní prvky

4. prosince 2025 17:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava a BESIP vyrazili společně do ulic s preventivně informační akcí. S příchodem zimy a snížené viditelnosti se v Porubě zaměřili na osvětu chodců, kteří jsou nejzranitelnějšími účastníky provozu.

Ostrava plánuje rok velkých investic. Rozpočet téměř 16 miliard udrží klíčové projekty

4. prosince 2025 17:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava má rozpočet na příští rok. Hospodařit bude s částkou téměř 16 miliard korun. Jde o jeden z nejvyšších rozpočtů v historii města. Přibližně třetina všech peněz půjde na investice. Od koncertního sálu přes projekt Nových Bazalů, ale i výstavbu nových bytů.

Vánoční strom bude v Porubě zářit až do tří králů. Jarmark je otevřen do 23. 12.

4. prosince 2025 16:14 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba rozzářila svůj vánoční strom. Slavnostní rozsvícení na Alšově náměstí si opět nenechaly ujít davy lidí. Zpestřil ho také bohatý doprovodný program, který je připraven po celý Vánoční jarmark.

Městská policie Ostrava má nejvíce strážníků v zemi
Vydáno 19. května 2016 14:34, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Další noví strážníci složili ve čtvrtek na ostravském magistrátu slavnostní slib. Zároveň ale také primátor Tomáš Macura ocenil za věrnost policisty, kteří jsou ve službě 10 a 20 let. V současné době slouží v Ostravě nejvíce strážníků na počet obyvatel z celé země.

Ve čtvrtek složilo před primátorem Ostravy Tomášem Macurou slavnostní slib 14 nových strážníků. Završili tak tříměsíční rekvalifikační kurz. Aktuálně v Ostravě slouží 669 městských policistů.

Michaela Vojtová, nová strážnice MP Ostrava: “Rozhodla jsem se pro tu práci, protože ráda pracuji s lidmi. Ráda bych pomáhala lidem.”

Zdeněk Harazim, ředitel MP Ostrava: “Jsem rád, že vedení města k tomu přistoupilo tak, jak přistoupilo, protože víte, že několik let zpátky jsme plakali potom, že bychom měli nějaké plánované stavy, protože finance nebyly.”

Primátor města také ocenil za věrnost 15 strážníků, kteří slouží 10 let a dalších 15 za 20letou službu. 13ti strážníkům byl za mimořádné výsledky předán Čestný odznak.

Jaroslav Blisa, strážník MP Ostrava: “Nastoupil jsem k MP před 22 lety. V té době byla prestiž strážníků jiná. Nebyla vnímána tak pozitivně, jako teď. Hodně se změnilo.”

V nedávném období byla také zřízena skupina pořádkové služby, která se podílí na zabezpečování pořádku na sportovních, kulturních či jiných akcích ve městě. Má zatím 67 členů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000004171/mestska-policie-ostrava-ma-nejvice-strazniku-v-zemi