Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravské MHD stoupá zájem o placení kartou

  • Ostrava,

Unikátní systém placení jízdného bezkontaktní kartou v městské hromadné dopravě v Ostravě se osvědčil. Takto zakoupeních jízdenek každý měsíc přibývá a pasažéři systém chválí. Stále ale platí, že nejpopulárnější jsou papírové jízdenky.

Už tři měsíce se dá v ostravské městské hromadné dopravě cestovat pouze s platební kartou. Unikátní systém, kdy stačí pouze přiložit běžnou bezkontaktní kartu k terminálu v tramvaji, autobusu či trolejbusu, používá denně téměř 2 tisíce lidí.

Pavel Nenka, pracovník zúčtovacího centra systému: “Systém se osvědčil. Od začátku bylo cestujícími zakoupeno přes 171 tisíc jízdenek v celkové hodnotě přesahující 3 miliony korun. O rostoucí popularitě systému svědčí i fakt, že oproti červenci bylo v září zakoupeno o 50 procent jízdenek více.”

Z nasbíraných dat vyplývá, že nejčastěji používají platbu kartou pasažéři tramvaje číslo 2. Rekord padl 15. července, kdy byl prodej dvojnásobný oproti běžným dnům. V ten den se konal festival Colours of Ostrava.

anketa: cestující: 1/ “Je to dobré.” 2/ ”Je to super.”

Miroslav Albrecht, mluvčí DPO: “Jsme hodně spokojeni. Takový vývoj jsme ani neočekávali. Snížily se nám žádaným způsobem doplňkové prodeje u řidiče a také méně výhodné SMS jízdenky. Úspora bude spočívat v tom, že nám bude ubývat prodejen na jízdenky, které jsou nákladné.”

V popularitě ale zatím stále vedou papírové jízdenky, kterých se prodá několikanásobně více. Časem by je ale chtělo vedení dopravního podniku omezovat a optimální budoucnost je jejich úplné nahrazení kartami.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy