Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolných dárců krve v Ostravě přibývá

  • Ostrava,

Dnes pro vás máme dobrou zprávu z Krevního centra Ostrava, která svědčí o tom, že to z lhostejností lidí není zase tak hrozné. Každým rokem totiž přibývá počet dobrovolných dárců krve a krevních složek. V uplynulém roce to bylo dokonce více 1600 nových dárců.

Ostravské krevní centrum patří k největším zařízením svého druhu v zemi. Krví a plazmou zásobuje celý Moravskoslezský kraj. Při jednom vážném úrazu nebo transplantaci spotřebují lékaři i 15 krevních konzerv a proto, aby vše probíhalo hladce, musí denně průměrně přijít 100 dárců krve a stejný počet dárců plazmy. V Ostravě a okolí se to daří a dárců dokonce přibývá.

Naděžda Kalužová, Krevní centrum Ostrava: “Přibylo o 550 nových dárců více, což je úžasné číslo. Byli jsem na čísle 1602 nových dárců.”

Navíc jsou mezi dárci často mladí lidé. Například loni se zapojili vysokoškoláci z VŠB i Ostravska univerzity. Fakulty se navzájem vyzývaly k dárcovství, což vzbudilo velký zájem a dnes už někteří studenti přišli znovu sami.

anketa, dárci krve: “Se spolužačkami jsme se domluvili, že půjdeme se školou darovat. Dobře to dopadlo, tak jsme si řekli, že půjdeme znovu.” 2/ “Já jsem měla hrozně dobrý pocit po tom odběru. Připadala jsem si užitečná.”

V roce 2016 přišlo do Krevního centra Ostrava darovat krev a krevní plazmu asi 10 tisíc lidí, což je zhruba 42 tisíc odběrů. Krve ale není nikdy dost a tak neváhejte.

Naděžda Kalužová, Krevní centrum Ostrava: “Je velmi důležité, aby dárců přibývalo, protože každým rokem nějaký dárce končí. Buď je to nemocí nebo se odstěhuje.”

Centrum garantuje, že v něm nestrávíte více než 100 minut. kdo má obavy, může nejprve přijít na exkurzi.
SPOLU - Hravé odpoledne pro rodiny s dětmi / Akce s ČPZP

Zítra
Ostrava-Poruba, Bělský les, Ostrava

Dětské Divadelní Dovádění v Amfiteátru u Vily na Landeku

Zítra
Ostrava-Mariánské hory, Landek, Ostrava

FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

Zítra
Ostrava-Slezská Ostrava, Bělský les - Ostrava

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 37 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Ostrava
Ostrava
od 21 260 do 31 240 Kč/měsíc

Detail

TEPLOTECHNA Ostrava a.s.; Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků