Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Věcná břemena pod Rudnou budou asi vyvlastněna

  • Ostrava,

Ředitelství silnic a dálnic se stále nedaří vyjednat pokračování stavby Prodloužené Rudné v Ostravě. Vlastník věcného břemene architekt Dušan Rychtár prý totiž podle ministra dopravy Dana Ťoka požaduje kompenzaci až 20 miliónů korun, což je příliš. Jediným řešením tak zřejmě zůstane vyvlastnění. Řešení problému prý navíc komplikuje katastr nemovitostí.

Ještě loni na podzim sliboval v Ostravě ministr dopravy Dan Ťok, že Prodloužená Rudná bude dokončena v roce 2017. Teď už ale tak optimistický není a dokončení o rok posunul. Důvodem jsou nekonečné spory s majitelem věcného břemene architektem Dušanem Rychtárem. Podle ŘSD bylo břemeno oceněno na 26 tisíc korun, ale představa vlastníka se velmi liší.

Dan Ťok (ANO 2011), ministr dopravy: “Prodloužená Rudná, tam je bohužel problém s panem architektem. Pan architekt má pocit, že ta stavba mu má zaplatit až 20 milionů korun kompenzací. My moc nevíme za co, takže hledáme způsob, jak celou stavbu dokončit. ”

Podle ministra nebude potřeba vypracovat novou EIA, tedy posouzení vlivu stavby na životní prostředí a mělo by stačit tzv. zjišťovací řízení. Stavbu ale zdržuje i katastrální úřad, který prý stále provádí v katastru změny.

Jan Kroupa, ředitel ŘSD: “Katastr neustále ta věcná břemena upravuje, což samozřejmě přináší velký problém v rámci těch vyvlastňovacích řízení. Ta situace je pro nás neudržitelná a bohužel, pokud to tak půjde dále, budeme muset podat žalobu na nečinnost toho úřadu.”

Odbor životního prostředí krajského úřadu by měl v nejbližší době rozhodnout, zda bude potřeba nová EIA. Úřad také nechal vypracovat studii, kolik stojí to, že silnice není hotová. Další vývoj budeme sledovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy