Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volební místnosti se uzavřely, začalo sčítání hlasů

  • Ostrava,

Volby do Poslanecké sněmovny skončily. Volební místnosti se uzavřely a začalo sčítání hlasů. My jsme těsně před uzavřením navštívili volební místnost na Slezské Ostravě.

Také šest sobotních hodin využili lidé k tomu, aby přišli podpořit stranu, kterou by rádi viděli v Poslanecké sněmovně. A někteří si dávali opravdu na čas. Před budovou Základní umělecké školy na Slezské Ostravě za 15 minut 14 hodin na poslední chvíli ještě docházeli poslední voliči.

Anketa, voliči: 1. “Měl jsem ještě nějaké povinnosti, tak jsem dorazil až teď. Ale měl jsem to vypočítané, abych to stihnul.” 2. “Protože jsem byla pryč, tak jsem musela přijít takhle na poslední chvíli.” 3. “Přišli jsme až teď, protože bydlíme hned vedle.”

Úderem 14. hodiny se volební místnosti uzavřely a začalo sčítání hlasů.

“Začnou se zaprvé sčítat hlasy, vydané obálky, na seznamech voličů máme zakroužkované lidi, u kterých byla vedená obálka, takže i to se sečte a to musí sedět. Pak se sčítají strany, kolik dostaly hlasů, preferenční hlasy u jednotlivých stran a pak se to všechno zadá do počítače a je to hotovo,” popsal předseda volební komise Richard Vaďura.

V Moravskoslezském kraji se o přízeň voličů ucházelo téměř 8 stovek kandidátů z 18 stran a 8 hnutí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy