Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrah Sabiny z Polanky dostal 20 let vězení

  • Ostrava,

Není co resocializovat. Těmito slovy charakterizovala psycholožka možnost nápravy Patrika Konečného, který podle žaloby v Polance brutálně zavraždil svou kamarádku. I proto mu soudkyně vyměřila trest na horní hranici sazby tedy 20 let vězení. Konečný přesto stále trvá na své nevině.

Zloděj, drogový dealer, podvodník, lhář a nyní i brutální vrah. To všechno už nyní je teprve 22letý Patrik Konečný z Ostravy. Vyšlo to najevo při čtení rozsudku Krajského soudu v Ostravě, který tomuto individuu vyměřil 20 let vězení za vraždu kamarádky v Polance loni v březnu. 25letou dívku mlátil pánví a když se ještě probrala z bezvědomí dorazil ji kladivem a nožem.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Ve věci není žádný přímý důkaz, avšak vina obžalovaného byla prokázána nepřímými důkazy, tvořícími ucelený, logický, uzavřený řetězec.”

Konečný se nejprve přiznal policistům, ale později vše odvolala tvrdil, že ho k tomu donutili. Výpověď měnil, jak se mu to hodilo. Kriminalisté ale našli cákance krve na jeho mikině a také měl více peněz, než dokázal vysvětlit.

Jaromír Parobek, obhájce: “Těžko cokoliv hodnotit na takto citelném nepodmíněném trestu odnětí svobody, když soud dokonce vedl úvahy o uložení výjimečného trestu.”

Soudkyně totiž prý zvažovala i výjimečný trest. Jeho resocializace podle psychologů není možná. Nakonec se ale rozhodla, že mu dá ještě šanci, protože je mladý.

příbuzná oběti: “Žádný trest vám nevrátí to, co jste ztratili, takže 20 let je velice málo.”

Co se tehdy přesně v Polance odehrálo ví jen vrah. Podle soudu se mohl například rozzuřit kvůli ponižující poznámce dívky a motivem mohly být i peníze.

Nahlásit chybu


K tématu
SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail