Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senátor Nytra bude lídrem ODS do komunálních voleb

  • Ostrava,

Občanská demokratická strana už rozhodla o kandidátce pro podzimní komunální volby v Ostravě. O křeslo primátora se bude ucházet senátor Zdeněk Nytra. Poprvé v historii také postaví ODS společnou kandidátku s TOP 09 a Stranou soukromníků.

Oblastní sdružení ODS už má za sebou sněm, na kterém rozhodlo o kandidátce do Zastupitelstva města Ostravy pro komunální volby. Lídrem byl zvolen nestraník Zdeněk Nytra, který je v současné době senátorem. Před zvolením byl mnoho let ředitelem Hasičského záchranného sboru MS kraje.

Zdeněk Nytra (nestraník), lídr kandidátky: “Dlouho jsem to zvažoval, hlavně kvůli provázanosti se senátem. Po konzultacích v senátu jsem dospěl k závěru, že se to skloubit dá a je to i prospěšné.”

ODS pro komunální volby spojí své síly s TOP O9 a Stranou soukromníků. Na 55 členné kandidátce budou mít občanští demokraté 39 míst.

Martin Štěpánek (ODS), předseda OS ODS Ostrava: “Máme pocit, že v současné době existuje silná poptávka po integraci pravicových stran do jednoho subjektu.”

Nejvýše z TOP 09 bude na páté pozici Michaela Roubíčková. TOP 09 obsadí na kandidátce 11 míst.

Tomáš Velička (TOP 09), předseda krajské TOP 09: “V okamžiku, kdy ty síly spojíme, je větší šance dostat pravicové zastupitele do zastupitelstva města a potom je i větší možnost ovlivnit, co se v Ostravě děje.”

Soukromníkům pak bude patřit 5 pozic.

Petr Thaisz (Strana soukromníků), předseda krajské Strany soukromníků: “Je to možnost mít svého zástupce na magistrátu.”

Současný primátor Ostravy Tomáš Macura z hnutí ANO už oznámil, že bude svůj post obhajovat. Podle vedení ODS to bude silný soupeř.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy