Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vypoví smlouvu s firmou Amádeus Real

  • Ostrava,

Další posun v kauze Amádeus Real. Ostrava aktivně odstoupí od kupní smlouvy, ve středu to schválili zastupitelé. Firma díky ní od města měla odkoupit pozemky na náměstí Edvarda Beneše.

Dva soudní spory - v jednom žalovala firma Amadeus Real Ostravu za náhradu škody a ušlý zisk. Ostrava soudní spor vyhrála, kupní smlouva je ale podle krajského soudu stále platná. "Byť to Amádeus Real zpochybňoval. Takže máme už důkaz daný rozsudkem, že kupní smlouva je platná," říká primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Město navíc už ví, že Amadeus Real původně plánovaný projekt nezrealizuje, a to ani smluvně stanoveného roku 2019. "Co to bude procesně dále znamenat, ukáží následující dny. Nicméně my vycházíme z toho, že jsou to významné a historicky cenné pozemky v centru města, které by mělo město do budoucna využít," dodává Macura.

Primátor Ostravy chce ve druhém čtvrtletí iniciovat ideovou soutěž, ze které by vyplynulo, co bude s těmito pozemky v budoucnu. Ve druhém soudím sporu se Ostrava odvolala proti dalšímu přerušení kauzy. Situaci budeme dál sledovat.
TEMPLFEST: Beseda s Pavlem Hoškem

Zítra
Ostrava-Poruba, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

Zítra
Ostrava-Poruba, Kostel sv. Václava, Ostrava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

Zítra
Ostrava-Poruba, Minikino Kavárna, Ostrava

GESICON s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

BEMI INVEST EU s.r.o.;
Ostrava
od 14 600 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

David & son s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků