Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava vypoví smlouvu s firmou Amádeus Real

  • Ostrava,

Další posun v kauze Amádeus Real. Ostrava aktivně odstoupí od kupní smlouvy, ve středu to schválili zastupitelé. Firma díky ní od města měla odkoupit pozemky na náměstí Edvarda Beneše.

Dva soudní spory - v jednom žalovala firma Amadeus Real Ostravu za náhradu škody a ušlý zisk. Ostrava soudní spor vyhrála, kupní smlouva je ale podle krajského soudu stále platná. "Byť to Amádeus Real zpochybňoval. Takže máme už důkaz daný rozsudkem, že kupní smlouva je platná," říká primátor Ostravy Tomáš Macura (ANO).

Město navíc už ví, že Amadeus Real původně plánovaný projekt nezrealizuje, a to ani smluvně stanoveného roku 2019. "Co to bude procesně dále znamenat, ukáží následující dny. Nicméně my vycházíme z toho, že jsou to významné a historicky cenné pozemky v centru města, které by mělo město do budoucna využít," dodává Macura.

Primátor Ostravy chce ve druhém čtvrtletí iniciovat ideovou soutěž, ze které by vyplynulo, co bude s těmito pozemky v budoucnu. Ve druhém soudím sporu se Ostrava odvolala proti dalšímu přerušení kauzy. Situaci budeme dál sledovat.
Jak jsem vyhrál válku / komedie

15.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Cavewoman / humorná show / přesunuto z 23. 6.

17.12. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Patronus servis Ostrava, s.r.o. - Evropa, státy EU
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Patronus servis Ostrava, s.r.o.,
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

SWIETELSKY stavební s.r.o. - oblast Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků