Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravané produkují stále více komunálního odpadu

  • Ostrava,

Ekonomická stabilita země a zvyšování životní úrovně obyvatel Ostravy sebou zřejmě přináší i jednu nepříjemnou daň. Totiž stoupající množství komunálního odpadu z domácností. Odpadu bylo v Ostravě v loňském roce vyprodukováno nejvíce za posledních 7 let.

V roce 2017 vyprodukovali obyvatelé Ostravy 112 tisíc 570 tun komunálního odpadu. Oproti předchozímu roku je to o asi 10 tisíc tun více. Dokonce nejvíce za posledních sedm let. Na jednoho obyvatele města tak připadá 390 kg odpadu. “Nárůst může být způsoben tím, že jsme sesbírali více zeleného odpadu i větším podílem velkoobjemového odpadu. Je to možná způsobeno i ekonomickou situací. Občanům se daří lépe, více nakupují a také více produkují odpad,” přemýšlí Kateřina Konečná, náměstkyně primátora Ostravy.

Občané Ostravy také vytřídili asi 4 tisíce tun plastů, téměř 8 tisíc tun papíru a 3 tisíce tun skla. Nejvíce za posledních 7 let bylo i separované zeleně a to téměř 16 tisíc tun, což je dvojnásobek proti roku 2015. “Novinkou by mělo být ustavení nádob u rodinné zástavby, až přímo k domkům. Kromě nádob na zeleň a směsný odpad, tam bude nádoba i na papír a plasty. Počítáme, že se vyseparuje o 5-6 procent více odpadu na Ostravu,” vysvětlil jednatel OZO Ostrava Karel Belda.

Ostrava navíc odpad dále využívá. Ze zbytkových plastů a dalších spalitelných složek vyrábí tuhé alternativní palivo, které se prodává do cementáren. Letos plánuje OZO uvedení do provozu druhé výrobní linky. Ta umožní navýšit kapacitu výroby na 40 tisíc tun ročně. Vloni to bylo 27 tisíc tun.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail