Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava plánuje novou hyperbarickou komoru v MNO

  • Ostrava,

Ostrava neustále zlepšuje vybavenost a konkurenceschopnost městské nemocnice. V pondělí začala výstavba oddělení Následné intenzivní péče, chystá se nové centrum chirurgických oborů a do tří let by se nemocnice měla pyšnit novou hyperbarickou komorou.

Hyperbarická komora v Městské nemocnici Ostrava byla vybudována před 50ti lety. Tehdy to bylo jediné zařízení svého druhu v celé zemi a jedno ze tří v Evropě. Dnes už je bohužel na hranici životnosti. V České republice je už 13 modernějších zařízení. Ostrava už má v plánu zakoupení nové moderní komory. “Plánujeme, že bude mít místo pro 12 - 14 sedících pacientů. Ty sedadla se dají vyvést a ta nová komora bude mít schopnost ošetřit 3 - 4 ležící pacienty,” vysvětluje Michal Hájek, primář Centra hyperbarické medicíny.

V centru hyperbarické medicíny se léčí například pacienti po otravě oxidem uhelnatým, lidé po těžkých úrazech i onkologicky nemocní pacienti. V hyperbarické komoře se denně vystřídá asi 16 lidí. “V posledních 10 letech dochází k nárůstu o 5 procent ošetřených ročně. Myslím, že to rozšíření je racionální a na místě,” říká Hájek.

Náklady na novou komoru by se měly blížit 30 milionům korun. Parametry by měly být podobné, jako u stávající. Počítá se i s novým zázemím pro zdravotníky a pacienty.

PEPIAPP s.r.o. *
Ostrava
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Alarm K+K elektronika s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

*Beskydská stavební, a.s.
Ostrava
od 130 do 150 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků