Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové budovy Ostravské univerzity budou chloubou

  • Ostrava,

Centrum města by měly ozdobit dvě nové budovy Ostravské univerzity. Vyrostou na Černé louce za Divadlem Antonína Dvořáka a budou mít unikátní architekturu. Jedna budova bude sloužit pro sport, zdraví a technologie a druhá by se měla stát sídlem Fakulty umění.

Ostravské zastupitelstvo rozhodlo o darování pozemků v centru města Ostravské univerzitě, což umožní realizaci ambiciózního projektu. Mezi Divadlem Antonína Dvořáka a řekou Ostravicí chce univerzita vystavět hned dvě unikátní budovy. Klastr umění a designu a zázemí pro sport, zdraví a technologie. “Budova má čtyři patra. Na střeše je zázemí pro odpočinek, běžecká a in-line dráha,” popisuje objekt vedoucí Katedry studií lidského pohybu Ostravské univerzity Daniel Jandačka a jeho kolega, děkan Fakulty umění František Kowolovski dodává: “Bude to unikátní centrum, kde by měla být galerie, laboratoř zaměřená na design, centrum digitální technologie a zároveň tam bude výjimečný komorní sál pro komorní hudbu.”

Kromě klasických funkcí, které plní vysoké školy, budou nové budovy přístupné i veřejnosti. Do jedné z budov si budou moci lidé chodit zasportovat a ve druhé si mohou poslechnout nějaký koncert. ”Jakkoliv budou obě stavby univerzitními budovami, budou plnit i veřejnou funkci,” potvrzuje primátor Ostravy Tomáš Macura.

Obě budovy by měly stát asi 900 milionů korun. Univerzita už zpracovává projekt, který v červnu podá na ministerstvo školství. Po schválení by měl být financován z prostředků Evropské unie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy