Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Babetisté z Martinova vyrazili k pravidelnému výjezdu

  • Ostrava,

Mnozí obyvatelé MS kaje v pátek mohli na silnici narazit na neobvyklou kolonu. Téměř třicítka mužů z Ostravy Martinova na strojích značky Babeta totiž vyrazila na každoroční výjezd. K vidění byly velmi zajímavé úpravy mašin.

Kdo by neznal kdysi velmi populární moped značky Babeta. Dodnes si ho mnozí nadšenci udržují v provozuschopném stavu i když může mít i několik desítek let. Obrovská koncentrace těchto strojů je v Ostravě-Martinově, kde už 25 let pořádají spanilé jízdy po kraji. "Vzniklo to samozřejmě v hospodě. Já jsem řekl, že pojedeme na kolech, ale někteří chlapi už byli starší a jiní zase neměli kola. Měli ale Babety," vzpomíná na začátky organizátor výjezdů Václav Besta.

Výhoda Babety je v její jednoduchosti. Není sice příliš spolehlivá a pokaždé se prý pokazí něco jiného, ale téměř všechno se dá opravit tzv. na koleně. Mnozí majitelé si také stroje různě vylepšují a upravují. "Tohle je závodní stroj Babeta 210, sedadlo z tramvaje, rychlost 40 a samozřejmě musíte jezdit střízlivý," popisuje jeden z jezdců Libor Telička.

Třídenní akce, kterou pořádají dobrovolní hasiči z Martinova má i vzdělávací rozměr. Loni byli v pivovaru a i letos je čeká exkurze. Rozloučit se s babetisty přišla i starostka Jolana Kavalková: "Je to super. Tady ta tradice už je tady 25 let. Jsme rádi, že jsou tady lidé, kteří to organizují a starají se."

Účastníky výjezdu čeká i soutěž v deseti disciplínách. Některé jsou hasičské, ale bude se třeba i házet oštěpem. Náročné budou jistě i dva večery.

Nahlásit chybu


K tématu
SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail

B2B Partner s.r.o. / ProLogis Park
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail