Bude to unikát, cyklostezku v Ostravě propojí popílkovod přes železnici a řeku

  • 12:43,
  • Ostrava ,

Unikátní projekt vzniká v těchto dnech v architektonickém ateliéru Josefa Pleskota. Jde o studii možností, jak propojit cyklostezkou Dolní oblast Vítkovice a centrum města. Jednou z variant je využití tzv. popílkovodu, který přemosťuje železnici i řeku.

Vedení města si už delší dobu láme hlavu, jak co nejlépe propojit centrum města, rekreační zónu podél řeky Ostravice a oblíbenou Dolní oblast Vítkovice. Problémem je totiž kolejová vlečka ze společnosti Vítkovice Doprava i přemostění řeky Ostravice, podél jejíhož pravého břehu cyklostezka vede. Vedení města rozhodlo, že možné varianty vypracuje renomovaný architekt Josef Pleskot, který je například autorem Bolt Toweru, Světa techniky a nebo multifunkční auly Gong v Dolní oblasti Vítkovice. "Bude to ve dvou variantách. Jednak by se mohl využít popílkovod, který vede z Vítkovic na pravý břeh řeky. Druhou variantou je samostatná stezka, která by vedla vedle popílkovodu," uvedla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová

Studie bude hotová na přelomu ledna a února příštího roku. Náklady budou necelé dva miliony korun a to včetně projektové dokumentace. 
Hornické vdovy / beseda s Kamilou Hladkou

Dnes 17:00 - 3:24
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Zvuk a ticho / muzikoterapie v Domě umění

Zítra 18:00 - 22.10. 3:24
Ostrava, Dům umění Ostrava

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 22 800 Kč do 34 320 Kč

Detail

Šauer, spol. s r.o.
Ostrava-město
od 150 Kč

Detail

DOBOSH - STAV družstvo
Ostrava-město
od 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu