Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bude to unikát, cyklostezku v Ostravě propojí popílkovod přes železnici a řeku

  • Ostrava,

Unikátní projekt vzniká v těchto dnech v architektonickém ateliéru Josefa Pleskota. Jde o studii možností, jak propojit cyklostezkou Dolní oblast Vítkovice a centrum města. Jednou z variant je využití tzv. popílkovodu, který přemosťuje železnici i řeku.

Vedení města si už delší dobu láme hlavu, jak co nejlépe propojit centrum města, rekreační zónu podél řeky Ostravice a oblíbenou Dolní oblast Vítkovice. Problémem je totiž kolejová vlečka ze společnosti Vítkovice Doprava i přemostění řeky Ostravice, podél jejíhož pravého břehu cyklostezka vede. Vedení města rozhodlo, že možné varianty vypracuje renomovaný architekt Josef Pleskot, který je například autorem Bolt Toweru, Světa techniky a nebo multifunkční auly Gong v Dolní oblasti Vítkovice. "Bude to ve dvou variantách. Jednak by se mohl využít popílkovod, který vede z Vítkovic na pravý břeh řeky. Druhou variantou je samostatná stezka, která by vedla vedle popílkovodu," uvedla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová

Studie bude hotová na přelomu ledna a února příštího roku. Náklady budou necelé dva miliony korun a to včetně projektové dokumentace. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy