Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bude to unikát, cyklostezku v Ostravě propojí popílkovod přes železnici a řeku

  • Ostrava,

Unikátní projekt vzniká v těchto dnech v architektonickém ateliéru Josefa Pleskota. Jde o studii možností, jak propojit cyklostezkou Dolní oblast Vítkovice a centrum města. Jednou z variant je využití tzv. popílkovodu, který přemosťuje železnici i řeku.

Vedení města si už delší dobu láme hlavu, jak co nejlépe propojit centrum města, rekreační zónu podél řeky Ostravice a oblíbenou Dolní oblast Vítkovice. Problémem je totiž kolejová vlečka ze společnosti Vítkovice Doprava i přemostění řeky Ostravice, podél jejíhož pravého břehu cyklostezka vede. Vedení města rozhodlo, že možné varianty vypracuje renomovaný architekt Josef Pleskot, který je například autorem Bolt Toweru, Světa techniky a nebo multifunkční auly Gong v Dolní oblasti Vítkovice. "Bude to ve dvou variantách. Jednak by se mohl využít popílkovod, který vede z Vítkovic na pravý břeh řeky. Druhou variantou je samostatná stezka, která by vedla vedle popílkovodu," uvedla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová

Studie bude hotová na přelomu ledna a února příštího roku. Náklady budou necelé dva miliony korun a to včetně projektové dokumentace. 
Ostravské opravny a strojírny, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

David Ševčík - Kantýna Ferona
Ostrava
od 100 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků