Bude to unikát, cyklostezku v Ostravě propojí popílkovod přes železnici a řeku

  • 12:43,
  • Ostrava,

Unikátní projekt vzniká v těchto dnech v architektonickém ateliéru Josefa Pleskota. Jde o studii možností, jak propojit cyklostezkou Dolní oblast Vítkovice a centrum města. Jednou z variant je využití tzv. popílkovodu, který přemosťuje železnici i řeku.

Vedení města si už delší dobu láme hlavu, jak co nejlépe propojit centrum města, rekreační zónu podél řeky Ostravice a oblíbenou Dolní oblast Vítkovice. Problémem je totiž kolejová vlečka ze společnosti Vítkovice Doprava i přemostění řeky Ostravice, podél jejíhož pravého břehu cyklostezka vede. Vedení města rozhodlo, že možné varianty vypracuje renomovaný architekt Josef Pleskot, který je například autorem Bolt Toweru, Světa techniky a nebo multifunkční auly Gong v Dolní oblasti Vítkovice. "Bude to ve dvou variantách. Jednak by se mohl využít popílkovod, který vede z Vítkovic na pravý břeh řeky. Druhou variantou je samostatná stezka, která by vedla vedle popílkovodu," uvedla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová

Studie bude hotová na přelomu ledna a února příštího roku. Náklady budou necelé dva miliony korun a to včetně projektové dokumentace. 
Tomík na cestách / beseda s Tomášem Vejmolou

Zítra 15:30 - 08.12. 22:15
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Richard Lví srdce / přednáška Marka Zagory

10.12. 16:30 - 08.12. 22:15
Ostrava, Dům umění Ostrava

Experimentální atlas mužů / beseda se Sylvou Lauerovou

10.12. 17:00 - 08.12. 22:15
Ostrava, Dům knihy KNIHCENTRUM, Ostrava

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 16 280 Kč do 22 620 Kč

Detail

Základní škola Klimkovice, příspěvková organizace
Ostrava-město
od 17 070 Kč do 17 070 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků