Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava uctí památku obětí střelby, do ČR dorazily kondolence

  • Ostrava,

Do Ostravy míří první kondolence po tragické střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava. Magistrát také oznámil, že uctí památku obětí.

Ostrava uctí památku obětí, které v úterý ráno přišly o život při tragické střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava. Zhasnuty budou po setmění tři ostravské dominanty – radniční věž, most Miloše Sýkory i Bolt Tower v Dolní oblasti Vítkovice. „Kontaktoval jsem premiéra České republiky Andreje Babiše, kvůli vyhlášení státního smutku. Oběti tragické ranní střelby uctíme také zhasnutím ostravských dominant a minutou ticha na zítřejším zasedání ostravských zastupitelů. Na budově radnice vyvěsíme černou vlajku. Zabývat se budeme také konkrétní formou pomoci pozůstalým, “ řekl ostravský primátor Tomáš Macura.

Do Ostravy začaly přicházet také kondolence z domova i ze zahraničí. Jednou z prvních bylo vyjádření lítosti od švédské velvyslankyně Viktorie Li.

Premiér ČR Andrej Babiš zrušil svou cestu do Estonska a míří do Ostravy.

Tragická událost z dnešního rána ve Fakultní nemocnici v Ostravě hluboce zasáhla do adventních příprav na vánoční svátky. Ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz a pomocný biskup Martin David vyzývají věřící k modlitbě za oběti střelby a pozůstalé. Za oběti bude ve středu 11. 12.  v 16.00 hod. sloužena mše svatá v nemocniční kapli Fakultní nemocnice. Mši svatou bude sloužit pomocný biskup Martin David. „Jsem v této chvíli v modlitbě spojen se všemi oběťmi a jejich rodinami, které tato nešťastná událost zasáhla, a chci vyprošovat pro všechny dar útěchy a světlo naděje do dalších dní,“  sděluje biskup František Václav Lobkowicz. S týmem krizové intervence Fakultní nemocnice spolupracuje nemocniční kaplan ThLic. Václav Tomiczek.

Na vánočních trzích na Masarykově náměstí je dnes zrušen doprovodný program

Vzhledem k ranním tragickým událostem ve Fakultní nemocnici Ostrava rušíme dnešní odpolední a večerní doprovodný program na hlavním pódiu na Masarykově náměstí v Ostravě. „Vedení radnice Moravské Ostravy a Přívozu vyjadřuje hlubokou soustrast s pozůstalými po obětech a všem zraněným,“ říká starostka obvodu Zuzana Ožanová.

Po celý den jsou zastaveny i oba kolotoče na Masarykově náměstí a jeden na Jiráskově náměstí. „Chtěli bychom ocenit přístup provozovatele, který se sám nabídl, že je zastaví,“ dodává starostka Ožanová.

Zítřejší program (11. prosince 2019) je v tuto dobu v plánu podle původního harmonogramu s tím, že každé vystoupení bude uvedeno moderátorem pietní připomínkou tragédie. Oběti události uctíme minutou ticha.

Na místě budou během dneška vyvěšeny informační tabule se zdůvodněním těchto opatření.

Od středy 11. prosince 2019 bude všem občanům k dispozici kondolenční kniha v hlavní hale budovy radnice.

"Poslechl jsem si od krizového štábu v ostravské nemocnici celý ten šílený příběh. Motiv policie zjišťuje. Nikdo nechápe, proč byl útočník tak nelítostný. Shodli jsme se, že k uctění památky obětí se v úterý 17. 12. rozezní sirény. Usnesení přijmeme na příštím jednání vlády," napsal na svém twitterovém účtu premiér ČR Andrej Babiš.

Událost komentuje na svém twitteru i mluvčí hradu Jiří Ovčáček: "Pan prezident vyjadřuje hlubokou soustrast pozůstalým." “Ve svém srdci jsem s vámi, myslím na vás v těchto tragických hodinách,” uvedl pan prezident. Příslušníkům bezpečnostních složek, lékařům, všem, kteří nyní pomáhají, vyslovuje pan prezident velké poděkování."

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků