Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravskou fakultní nemocnici napadli počítačoví hackeři

  • Ostrava,

Cílem kybernetického útoku byl jeden ze serverů. Fakultní nemocnice ho úspěšně odrazila a zřejmě tak nestihl napáchat žádné škody. Do podobných situací se tamní správci počítačových sítí dostávají poměrně často.

"Fakultní nemocnice Ostrava byla už před několika dny terčem cíleného phishingového útoku. Úspěšně jsme ho odrazili. V noci na dnešek jsme odrazili jiný druh útoku na náš server, informovala mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ve čtvrtek varoval, že nemocnicím útoky hrozí, proto byli možná správci sítí ještě lépe připravení. "Děláme průběžně maximální možná opatření k zabezpečení a ochraně naší IT infrastruktury," doplnila Petlachová.

Premiér Andrej Babiš ujistil, že stát věnuje absolutní pozornost hrozbě útoků cílících na počítačové systémy nemocnic. Pokud by se hackeři dostali do jejich sítí, mohli by je vyřadit klidně i na několik dní. Do podobné situace se dostala loni na Vánoce společnost OKD, která kvůli tomu musela zastavit i těžbu.

Hackeři zavirovali počítače OKD. Havíři na Karvinsku museli přerušit těžbu


Nahlásit chybu


K tématu
Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail