Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravskou fakultní nemocnici napadli počítačoví hackeři

  • Ostrava,

Cílem kybernetického útoku byl jeden ze serverů. Fakultní nemocnice ho úspěšně odrazila a zřejmě tak nestihl napáchat žádné škody. Do podobných situací se tamní správci počítačových sítí dostávají poměrně často.

"Fakultní nemocnice Ostrava byla už před několika dny terčem cíleného phishingového útoku. Úspěšně jsme ho odrazili. V noci na dnešek jsme odrazili jiný druh útoku na náš server, informovala mluvčí nemocnice Petra Petlachová.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost ve čtvrtek varoval, že nemocnicím útoky hrozí, proto byli možná správci sítí ještě lépe připravení. "Děláme průběžně maximální možná opatření k zabezpečení a ochraně naší IT infrastruktury," doplnila Petlachová.

Premiér Andrej Babiš ujistil, že stát věnuje absolutní pozornost hrozbě útoků cílících na počítačové systémy nemocnic. Pokud by se hackeři dostali do jejich sítí, mohli by je vyřadit klidně i na několik dní. Do podobné situace se dostala loni na Vánoce společnost OKD, která kvůli tomu musela zastavit i těžbu.

Hackeři zavirovali počítače OKD. Havíři na Karvinsku museli přerušit těžbu

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté / přesunutý koncert z 18.4.

22.10. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

Káťa a Škubánek / přeloženo z 28.3.

21.11. 10:00
Ostrava-Mariánské hory, Dům kultury města Ostravy

Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Traťová strojní společnost, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků