Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Městské nemocnici Ostrava vypukla další nákaza mezi zaměstnanci

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava musela uzavřít oddělení Geriatrie D. Objevila se tam totiž nákaza koronavirem mezi zaměstnanci. Nově je jich 16 pozitivních a další jsou v karanténě.

Nemocnici pravděpodobně zasáhla další vlna nákazy, která ovlivnila její fungování. "Pozitivně testovaných bylo nově 16 zaměstnanců z oddělení Geriatrie D, které bylo uzavřeno. Jeho kapacita je 28 lůžek," řekla mluvčí Městské nemocnice Ostrava Andrea Vojkovská.

Testy těchto zaměstnanců se budou opakovat ve druhé polovině května. Dalších 10 zdravotníků je v karanténě s negativním testem, polovina je z geriatrie a ostatní jsou z různých oddělení nemocnice. 

"V pracovní neschopnosti kvůli onemocnění COVID-19 zůstává 13 zaměstnanců chirurgie z předchozího období," doplnila mluvčí. 

Městská nemocnice má dohromady 1930 zaměstnanců a aktuálně se tady starají  o nakažených 12 pacientů, kteří jsou hospitalizováni v Covidové stanici F.

Nákaza se před několika dny objevila i v Bílovecké nemocnici, kde onemocnělo 10 zaměstnanců. Slezská nemocnice Opava měla dokonce 27 nakažených členů personálu napříč všemi odděleními, nákazu se tam ale podařilo zvládnout. A několik zaměstnanců se nakazilo v minulosti i ve Fakultní nemocnici Ostrava a v Nemocnici Frýdek-Místek.

Nakažení pacienti i personál. V Bílovecké nemocnici propukla nákaza mimo vyhrazené oddělení

Počet nakažených zdravotníků se ve Slezské nemocnici zdvojnásobil. Už jich je 27

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy