Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Městské nemocnici Ostrava vypukla další nákaza mezi zaměstnanci

  • Ostrava,

Městská nemocnice Ostrava musela uzavřít oddělení Geriatrie D. Objevila se tam totiž nákaza koronavirem mezi zaměstnanci. Nově je jich 16 pozitivních a další jsou v karanténě.

Nemocnici pravděpodobně zasáhla další vlna nákazy, která ovlivnila její fungování. "Pozitivně testovaných bylo nově 16 zaměstnanců z oddělení Geriatrie D, které bylo uzavřeno. Jeho kapacita je 28 lůžek," řekla mluvčí Městské nemocnice Ostrava Andrea Vojkovská.

Testy těchto zaměstnanců se budou opakovat ve druhé polovině května. Dalších 10 zdravotníků je v karanténě s negativním testem, polovina je z geriatrie a ostatní jsou z různých oddělení nemocnice. 

"V pracovní neschopnosti kvůli onemocnění COVID-19 zůstává 13 zaměstnanců chirurgie z předchozího období," doplnila mluvčí. 

Městská nemocnice má dohromady 1930 zaměstnanců a aktuálně se tady starají  o nakažených 12 pacientů, kteří jsou hospitalizováni v Covidové stanici F.

Nákaza se před několika dny objevila i v Bílovecké nemocnici, kde onemocnělo 10 zaměstnanců. Slezská nemocnice Opava měla dokonce 27 nakažených členů personálu napříč všemi odděleními, nákazu se tam ale podařilo zvládnout. A několik zaměstnanců se nakazilo v minulosti i ve Fakultní nemocnici Ostrava a v Nemocnici Frýdek-Místek.

Nakažení pacienti i personál. V Bílovecké nemocnici propukla nákaza mimo vyhrazené oddělení

Počet nakažených zdravotníků se ve Slezské nemocnici zdvojnásobil. Už jich je 27
FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

Na zlatém jezeře / komedie se Simonou Stašovou

23.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

Čarodějky v kuchyni / divadelní hra

26.08. 19:00
Ostrava, DK Akord, Ostrava

NOBUS PRINT s.r.o.*
Ostrava
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Nextbike Czech Republic s.r.o. - Ostrava, centrum
Ostrava
od 22 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků