Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragický požár v Ostravě-Dubině. Dva lidé přišli o život kvůli zapálené svíčce

  • Ostrava,

Obrovská tragédie otřásla v pátek ráno sídlištěm v Ostravě-Dubině. Po požáru menšího bytu našli uvnitř hasiči dva mrtvé. Hořet začalo od zapálené svíčky.

Panelový dům v ulici Jaromíra Matuška v Ostravě-Dubině. Po čtvrté hodině ráno sem přijeli hasiči k ohlášenému požáru. "Kolem půl páté na nás bouchali hasiči, jestli necítíme v bytě kouř.", "Vyráželi dveře nebo co, třískali každému na dveře," popsali obyvatelé domu.

"Nalezli dvě dospělé osoby, které už byly naneštěstí po smrti."

Oheň zachvátil byt ve čtvrtém patře a bohužel skončil tragicky. „Po násilném vniknutí do bytu zjistili hasiči, že v něm hoří a také hned nalezli dvě dospělé osoby, které už byly naneštěstí po smrti. Hasiči požár uhasili během půl hodinky, předběžná škoda byla asi 50 tisíc korun“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

„Ženu ročník 1931 a muže ročník 1969. V současné době prověřujeme veškeré okolnosti této tragické události.“ doplnila policejní mluvčí Eva Michalíková.

"Právě používání svíček v bytech je jednou z častých příčin vzniku požáru."

Tragédii způsobila zapálená svíčka

Matku a jejího syna našli podle svědků v kuchyni jednopokojového bytu, pravděpodobně se nadýchali kouře a zřejmě udusili. Dvojice tady žila teprve půl roku a osudnou se jim stala zapálená svíčka.

"Právě používání svíček v bytech je jednou z častých příčin vzniku požáru vedle kouření a pak odkládání nedopalků od cigaret a usnutí s cigaretou v lůžku," potvrdil Kůdela.

Hasiči proto lidem doporučují, aby si pořídili do bytů a domů požární hlásiče. Je to nejlepší prevence, která už jen v Moravskoslezském kraji zachránila desítky životů a majetek za stovky milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy