Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce prodat pozemky v centru i v průmyslové zóně Mošnov

  • Ostrava,

Ostrava chce přilákat investory, kteří vytvoří nová pracovní místa. Nabídne jim proto k prodeji pozemky v centru města i v malé rozvojové zóně u ostravského letiště. Podmínkou bude, že zájemci přijdou se smysluplným návrhem pro jejich využití.

Nevzhledné staré stavby na nároží Smetanova náměstí a Vojanovy ulice. Poslední nájemci se z nich budou muset postupně vystěhovat, budovy by se měly do konce roku zbourat a město nabídne lukrativní pozemky o rozloze 635 m2 k prodeji.

"Protože je o ně skutečně zájem, jak pro bydlení, možné hotely, služby, je zde možnost vystavět i polyfunkční objekt," řekla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Zástavba by měla doplnit novou sérii objektů a vytvořit kvalitní uliční prostor.

"V budoucnu zrekonstruované ulice Pivovarská vedle Nových Laub a plánované kliniky naproti divadla loutek. Ostrava pokračuje ve strategii, kterou má dlouhodobě nastavenou. A to je ve snaze zastavět volné proluky v centrální části města" dodává náměstkyně.

Nabídka kupní ceny nesmí být nižší než 8,5 milionu korun a zájemci musí předložit přesný návrh toho, co a kdy na místě vybudují. Vedle toho nabízí Ostrava k prodeji také pozemek v malé rozvojové zóně Mošnov o rozloze přes 38,5 hektaru, který má přímou návaznost na Strategickou průmyslovou zónu a letiště, zájemci musí opět představit plán stavebního záměru i s návrhem počtu pracovních míst, která na místě vytvoří. 

"My to následně všechno posoudíme. Prodávat se bude pouze v tom případě, že ty záměry budou skutečně pro město přínosné, protože není nezbytně nutné prodávat pozemky za každou cenu," uzavřela Bajgarová.

V obou případech bude magistrát očekávat nabídky do konce července tohoto roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy