Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

To nejsou léky na výrobu drog, ale vitamíny. Uvedl u výslechu jeden ze dvou výrobců pervitinu zadržených v Ostravě

  • Ostrava,

Na dvojici výrobců a distributorů pervitinu si došlápli ostravští Kriminalisté. Oba už sedí ve vazbě a čekají na svůj trest. Drogy měli vyrábět na dvou místech v Ostravě a následně 1 gram prodávat za 1000 korun nebo měnit za jídlo a cigarety. Jednomu hrozí až 10 let vězení, druhému až pětiletý trest.

divácké záběry

Klidná lokalita v Ostravě-Porubě. Právě sem si přišla po zuby ozbrojená kriminálka pro jednoho z dvojice výrobců pervitinu. Nikdo nedokázal uvěřit, že právě v domě, kde žije v poklidu několik rodin se vaří drogy.

svědek: "Ráno přijelo před dům několik policejních aut, vyskákali z nich po zuby ozbrojení policisté s neprůstřelnými vestami, jeden z nich měl i beranidlo a vstoupili do domu. Za nimi pak šla kriminálka. Vůbec jsme nechápali, co se u nás děje a proč tady jsou."

Později policie vyvedla z domu muže v poutech. Šlo o jednoho z dvojice, která měla na několika místech v Ostravě vyrábět a prodávat drogy. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Za použití podomácku sestrojeného laboratorního zařízení a k tomu potřebných chemikálií a farmaceutických přípravků měli vyrábět dosud nezjištěné množství metamfetaminu tzv. pervitinu. Z části ji měli užívat jak pro svoji potřebu, tak prodávat jiným uživatelům návykových látek."

Policisté během akce provedli dvě domovní prohlídky, při kterých zajistili váhy, prázdné uzavíratelné sáčky, různé chemikálie i léky sloužící právě k výrobě pervitinu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ve výslechu měl jeden z mužů uvést, že léky, které byly při domovní prohlídce zajištěny, měly být vitamíny."

Jeden z dvojice měl pervitin prodávat už od roku 2015 a uživatelé mu platili buď 1000 korun za 1 gram nebo mu nosili jídlo a cigarety. Teď mu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Druhý z důvodně obviněných mužů byl za obdobný skutek již odsouzen a potrestán, přesto měl drogu vyrábět i distribuovat nejméně od března 2020 do současnosti. Nyní mu hrozí trest odnětí od dvou do deseti let."

Policie už dvojici mužů ročníku 1972 obvinila z trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ani jeden z nich se nepřiznal, ale soud je poslal do vazby, kde si počkají na svůj trest.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy