Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava si připomněla výročí 17. listopadu. Hudebníci zahráli na věži magistrátu hymnu

  • Ostrava,

Ostrava si připomněla výročí událostí 17. listopadu unikátním způsobem. Na radniční věži zahráli českou státní hymnu ostravští filharmonici. I když byla původně hymna určena na sociální sítě, nakonec umělci seběhli i na balkón magistrátu a zahráli i naživo ostravanům. Před radnici se totiž sešly desítky lidí na shromáždění za svobodu.

17. listopadu v 17 hodin a 11 minut měla zaznít hymna České republiky z věže nové radnice v Ostravě. Byly připraveny i kamery, které měli prostřednictvím internetu lidem tento zážitek prostředkovat.  Jenže krátce před pátou hodinou se na Prokešově náměstí sešlo několik desítek lidí na shromáždění za svobodu. Proto se hudebníci rychle přemístili na balkón radnice a nejprve hymnu odehráli lidem na náměstí. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Tím, jak se ta informace rozšířila, tak se tady sešli lidé, což my ve finále vítáme, protože je to jeden z nejvýznamnějších svátků v roce." 


Lidé na Prokešově náměstí pak sami spontánně zazpívali i slovenskou část hymny. Ostravští filharmonici mezitím vystoupali na věž radnice, aby hymnu odehráli i pro sociální sítě. Čas 17.11 už sice nestihli, ale diváci jim to jistě odpustili. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Mám za to, že je na místě si neustále připomínat významné historické události a 17. listopad takový bezesporu je." 

Na připomínku výročí se věž radnice rozsvítila v barvách trikolóry a stejně byl nasvícen i Most Miloše Sýkory. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy