Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Černé Louce v Ostravě vznikne očkovací centrum. Posílí síť nemocnic

  • Ostrava,

Moravskoslezský kraj chce vytvořit v Ostravě velkokapacitní očkovací, centrum, které by pomohlo zrychlit proces proočkování populace vakcínou proti covidu19. Mělo by být na výstavišti Černá louka a pomáhat v něm budou praktičtí lékaři a hygienici.

V MS kraji už se v několika nemocnicích rozběhlo očkování vakcínou proti onemocnění Covid 19. Očkují se především zdravotníci, ale už i nejrizikovější skupiny obyvatel. Očkovat by se mělo postupně ve všech 17 nemocnicích v regionu, ale kraj chce také vytvořit očkovací centrum na výstavišti Černá louka v Ostravě.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Připravujeme i očkovací centrum na Černé louce. Domlouvá se složení pracovní skupiny. Vláda také chystá jakousi svou strategii, tak budeme muset nějakým způsobem tyto naše strategie, které si chystáme bohužel sami v krajích, zkoordinovat."

Na Černé louce jsou k dispozici dva objekty, kde by mohlo očkovací centrum vzniknout. Jedním je Vila Tereza na okraji výstaviště, ale vhodnější je přímo hlavní pavilon A.

Arnošt Pchálek, technický a provozní ředitel výstaviště Černá louka: "Do budovy se vchází přes karusel. Nástup je možný i bezbariérově přes výtah. Variantně se to dá uzpůsobit různými cestami. Jako hlavní prostor byla vytipována hala RA1."

Kraj očekává v očkovacím centru pomoc praktických lékařů. Služby nabídli i hygienici. Do konce tohoto týdne by v kraji mělo být naočkováno dalších 2925 lidí a ve čtvrtek by mělo dorazit dalších téměř 5 tisíc dávek vakcíny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy